W miniony poniedziałek 23 listopada w Szpitalu Dziecięcym odbyło się pierwsze z czterech cyklicznych spotkań akcji ‚Czytanie i granie uzdrawia’ w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Pomysłodawcy akcji, nauczyciele Zespołu Szkół nr 10 w Jastrzębiu Zdroju przebrali się za postacie z bajki o Kubusiu Puchatku i zorganizowali szereg atrakcji dla dzieci.

Pierwsze spotkanie zostało poświęcone bohaterom opowiadań o Kubusiu Puchatku. Dzieci z zapartym tchem słuchały czytanej bajki ‚Urodziny Kłapouchego’, odgadywały zagadki, uczestniczyły we wspólnym muzykowaniu. Dużą część spotkania stanowiła ekspresja plastyczna, gdzie maluchy wraz z opiekunami oddawały się pasji twórczej – malowały postacie z masy solnej, wykonywały plakaty bajkowych bohaterów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe emblematy i maskotki.

Wspaniała atmosfera i bajkowy nastrój pozwolił, choć na chwilę, zapomnieć o rozłące z domem i wywołać na twarzach najmłodszych uśmiech.
 
ZS nr 10 został wyróżniony w zeszłym roku szkolnym, jako jedna z placówek najlepiej w mieście, szerzących idee Fundacji ABC XXI.