W połowie listopada we Wrocławiu odbyły się XVI Otwarte Mistrzostwa Polski w tańcu nowoczesnym. Startują w nich najlepsze kluby taneczne z Polski. Nasze miasto reprezentowane było przez działający od roku Teatr Tańca Nowoczesnych Wariacji Tanecznych ,,Revolta’.

Jastrzębscy tancerze pokazali show na najwyższym poziomie, czego dowodem są dwa zdobyte tytuły mistrzowskie.

 

Pierwszy to tytuł Mistrza Polski Formacji Tanecznych powyżej15 lat – kategorii Produkcje – Złoty medal. Jest to jedna z najbardziej widowiskowych kategorii oraz jedna z najtrudniejszych. Tancerze muszą zastosować kilka technik tanecznych, akrobatykę oraz rekwizyty. Tancerze zdobyli także tytuł drugiego Wicemistrza Polski Mini Formacji powyżej15 lat – kategorii ‚Disco Dance’- Brązowy medal.

Możemy powiedzieć, że przegraliśmy jedynie ze zmęczeniem. Byliśmy od 5.00 rano na nogach i prosto z trasy ruszaliśmy na salę nasza kategoria wystartowała dopiero o godzinie 18.00.  Jednakże cały czas musieliśmy przebywać na hali – zaznaczają sami tancerze.

Jak na grupę, która pracuje przy Miejskim Ośrodku Kultury od roku jest to naprawdę wielki sukces. Tancerze trenują pod kierunkiem Ariany Piechoczek Teraz nasi mistrzowie Polski przygotowują spektakl sceny własnej, który prezentowany będzie w marcu w Jastrzębiu Zdroju.