21 grudnia w sali lustrzanej Domu Zdrojowego odbyła się konferencja prasowa dotycząca wznowienia budowy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Leśnej w Jastrzębiu Zdroju.

Podczas spotkania z dziennikarzami, w którym wzięli udział przedstawiciele władz miasta, konsorcjum realizującego inwestycję oraz siatkarze Jastrzębskiego Węgla została podpisana umowa na budowę obiektu.

– Dzisiaj w Domu Zdrojowym podpisujemy umowę na budowę hali widowiskowo-sportowej. Mamy nadzieję, że konsorcjum firm, które wygrały przetarg, szybko rozpocznie realizację inwestycji. Ta umowa, to forma prezentu świątecznego. Wiem, że sympatycy wielu dziedzin sportowych czekali na tę wiadomość – powiedział prezydent miasta Marian Janecki.

Projekt zakłada, że przy ul. Leśnej powstanie nowoczesna hala sportowa z trzema tysiącami miejsc siedzących na trybunach stałych. Zmodernizowany obiekt ma zaspokoić potrzeby amatorów wszystkich sportów halowych. Będą w nim pomieszczenia dla drużyn, sędziów i dziennikarzy oraz gabinety odnowy biologicznej.
Jest nam niezwykle miło, że prezydent miasta zaprosił nas na uroczystość podpisania umowy. Klub ‚Jastrzębski Węgiel’ to marka. Nowoczesna hala przyda się, by rzesze naszych fanów witać w godnych warunkach – podkreślił Zdzisław Grodecki, prezes ‚Jastrzębskiego Węgla’.

Dla kibiców i dla nas zawodników jest to spełnienie marzeń. Hala pozwoli rozwijać się nie tylko nam, ale także innym drużynom działającym na terenie miasta – dodał libero ‚Jastrzębskiego Węgla’ Paweł Rusek.

Prace remontowe obejmą m.in. wykonanie ścian murowanych i tynków, dachu, posadzek w tym płyty głównej boiska, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, trybun, instalacji, wykonanie tablic świetlnych i monitoringu oraz zagospodarowanie terenu, w tym parkingu na 130 samochodów.

Hala będzie służyć nie tylko ‚Jastrzębskiemu Węglowi’, ale też zawodnikom innych dyscyplin. Myślę, że będą odbywać się w niej imprezy tak wysokiej rangi, jak Mistrzostwa Europy w judo, czy gala boksu. Nie zabraknie także imprez okolicznościowych i koncertów, na organizację których do tej pory brakowało nam miejsca – wyjaśniła Zofia Florek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Koszt inwestycji wynosi 32,5 mln zł, z czego 11 mln 320 tys. zł Prezydent Miasta pozyskał z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.
Inwestycję będzie realizowało Konsorcjum ‚Mostostal Warszawa S.A.’, ‚Mostostal Puławy S.A.’, ‚Acciona Infraestructuras S.A.’ Madryt.

Pierwsi robotnicy na placu budowy pojawią się tak szybko, jak tylko to będzie możliwe. Myślimy, że zaraz po okresie świątecznym ruszą prace i wkrótce będzie można podziwiać szybko powstający nowy obiekt – zapewnił Jerzy Binkiewicz, członek zarządu ‚Mostostal Warszawa S.A.’.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl