W samo południe 22 grudnia prezydent miasta Marian Janecki dokonał oficjalnego odbioru boisk, które powstały w ramach programu ‚Moje boisko – Orlik 2012’ i są zlokalizowane na terenie Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Warszawskiej.

Pierwsze z boisk, o wymiarach 30,0 x 62,0m i pow. całkowitej 1860m2 na podbudowie przepuszczalnej i nawierzchni ze sztucznej trawy, przeznaczone jest do gry w piłkę nożną. Drugie to boisko wielofunkcyjne o wymiarach 19,1 x 32,1m o powierzchni 613,11m2 na podbudowie przepuszczalnej z nawierzchnią poliuretanową do piłki koszykowej i siatkowej.

Prace objęły także wykonanie ogrodzenia terenu, oświetlenia, chodników. Z kolei przyziemie pobliskiego budynku dydaktycznego ZS nr 2 przebudowane zostało na potrzeby zaplecza sportowego dla kompleksu boisk.

Chciałem podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że możemy otwierać w naszym mieście taki obiekt sportowy – powiedział prezydent Marian Janecki.

Na budowę obiektów, które kosztowały ponad 1,5 mln zł, miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 333 tys. zł z Ministerstwa Sportu i w takiej samej wysokości z Urzędu Marszałkowskiego.