Siatkarze Roberto Santilliego nie dali szans rywalom z Olsztyna w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. 3:0 (25:21, 25:22, 25:13) jest niebagatelną zaliczką przed rewanżem, który zostanie rozegrany już 3 stycznia, w Ostródzie.

Zwycięstwo nad Delectą Bydgoszcz wyraźnie dodało animuszu zawodnikom Jastrzębskiego Węgla. Choć na europejskich parkietach nie zdołali jeszcze przełamać złej passy, na rodzimym gruncie grają coraz skuteczniej. W pojedynku z AZS UWM Olsztyn nie było powtórki z 8. kolejki PlusLigi. Jastrzębianie uporali się z rywalami w trzech setch, w znacznym stopniu przybliżyli się do turnieju finałowego Pucharu Polski i już we wtorek wieczorem w dobrych nastrojach mogą rozpocząć świąteczny urlop.

– Dzisiaj było zdecydowanie łatwiej, spokojniej, mniej stresu i jakoś luźniej. Zagraliśmy po prostu dobry mecz – stwierdził II rozgrywający jastrzębian Sławomir Master. – Poprzedni pojedynek z Delectą sprawił, że złapaliśmy dobry rytm. Czuliśmy też niedosyt z Ligi Mistrzów i chcieliśmy sobie powetować tamtą porażkę, a przede wszystkim pokazać się z jak najlepszej strony.

Źródło: www.pls.pl