Osiem łóżek szpitalnych SIMPLO oraz mobilny podnośnik nosidłowy dla pacjentów ARJO MAXI TWIN otrzymał od miasta Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci  w Jastrzębiu Zdroju. Urządzenia medyczne w bezpłatne użytkowanie przekazali placówce prezydent miasta Marian Janecki i jego zastępca Franciszek Piksa.

Pamiętamy nie tylko o Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2, który niedawno otrzymał od nas kolejną aparaturę medyczną, ale też o Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci. Trudno podzielić pieniądze tak, żeby wszyscy byli zadowoleni, ale na ile możemy, staramy się to robić – wyjaśnił Franciszek Piksa, zastępca prezydenta miasta.

Łóżka szpitalne SIMPLO kosztowały prawie 13 800 zł. Służą one do opieki szpitalnej nad dziećmi i wyposażone są w nowoczesne materace. Pięć z nich wyposażonych zostało dodatkowo w barierki boczne chromowane.

Z kolei mobilny podnośnik nosidłowy to bardzo nowoczesne urządzenie, służące do podnoszenia, przewożenia pacjenta niepełnosprawnego, obłożnie chorego, unieruchomionego np.: przez opatrunek gipsowy. Podnośnik jest wyposażony w podstawę jezdną, automatycznego pilota oraz akumulator, dzięki któremu może być używany w każdych warunkach. Koszt zakupu podnośnika wyniósł ponad 22 200 zł.

Bardzo dziękuję za zrozumienie naszych potrzeb i uwzględnienie w budżecie miasta środków na zakup sprzętu dla naszego szpitala – podkreśliła dyrektor Henryka Drużyńska-Skarbek.

Urządzenia zostały zakupione ze środków budżetowych miasta Jastrzębie Zdrój na rok 2009.

Od kilku lat pomagamy szpitalowi. W budżecie na ten rok również mamy zapisane środki na zakup sprzętu. Po zebraniu propozycji zgłoszonych przez szpitale, ocenimy je i zdecydujemy, jakie urządzenia zakupimy – podsumował prezydent miasta Marian Janecki.

W podziękowaniu za pomoc podopieczni szpitala wręczyli prezydentowi miasta wykonaną przez siebie pamiątkową ramkę na zdjęcie.