Już jutro 12 stycznia w Domu Zdrojowym odbędzie się uroczysty koncert charytatywny dla Stowarzyszenia ‚Działajmy Razem’ Trianon.pl. Początek koncertu o godzinie 18.00.

Podczas imprezy wystąpią soliści Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Adam Sobierajski oraz Iwona Socha. Akompaniować im będzie przy fortepianie Joanna Steczek, a imprezę poprowadzi Jacek Nowosolski, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu.

Stowarzyszenie ‚Działajmy Razem’ Trianon.pl zajmuje się problemem osób niepełnosprawnych. Jednym z etapów rozwoju stowarzyszenia jest nawiązanie współpracy z partnerami z Turcji. Celem takiej współpracy jest zapoznanie się z systemem edukacji i rehabilitacji osób niepełnosprawnych, szczególnie dzieci. We współpracę tę zaangażowało się wiele osób związanych z placówkami edukacyjnymi, rehabilitacyjnymi i opiekuńczymi takich miast jak Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski, Pszczyna i Cieszyn. W grudniu ubiegłego roku naszym mieście gościła delegacja  z Turcji.

Patronami i organizatorami koncertu są posłowie na Sejm RP, radni: Sejmiku Województwa Śląskiego oraz Rady Miasta Jastrzębie Zdrój z Prawa i Sprawiedliwości.