W tym roku, już po raz dwunasty z rzędu, tysiące młodych i utalentowanych piłkarzy z całej Polski zawalczy o tytuł Mistrza Coca-Cola Cup i nagrodę główną – wyjazd do ośrodka szkoleniowego klubu Ajax Amsterdam, jednego z najlepszych ośrodków szkoleniowych dla piłkarzy na świecie.

Coca-Cola Cup to największy turniej piłkarski dla młodzieży szkolnej w Polsce. Program ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, w tym sportu oraz ogólnie aktywności fizycznej, szczególnie wśród młodzieży. Poprzez organizację turnieju, wraz z patronami (ubiegłoroczna edycja odbywała się m.in. pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Szkolnego Związku Sportowego) organizatorzy kładą duży nacisk na edukację młodzieży w zakresie wychowania fizycznego oraz promocję pozytywnych postaw w duchu zasad fair play.

W turnieju mogą wziąć udział tylko drużyny ze szkół gimnazjalnych z całej Polski w jednej kategorii wiekowej 14-16 lat. Nowością jest możliwość udziału w turnieju dziewczęcych drużyn piłkarskich.

Podobnie jak w latach ubiegłych, turniej rozgrywany będzie w 4 etapach – eliminacje wojewódzkie, 16 finałów wojewódzkich, 4 półfinały i finał krajowy.

W minionej XI edycji Coca-Cola Cup do udziału w turnieju zgłosiło się ponad 4600 drużyn czyli prawie 46 tysięcy młodych ludzi. Zwycięzcami Coca-Cola Cup 2009 zostały drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową nr 18 z Włocławka oraz Gimnazjum nr 3 w Poznaniu.
Przez 11 lat w turnieju udział wzięło blisko 450 tysięcy uczniów. Wielu jego byłych uczestników gra obecnie w juniorskich reprezentacjach Polski i godnie reprezentuje nasz kraj w Polsce i za granicą.

Wszelkie szczegółowe informacje związane z turniejem można znaleźć na stronie internetowej www.cocacolacup.pl