‚Myślę, więc jestem’. Pod takim hasłem 11 lutego w Zespole Szkół nr 3 zorganizowano Festiwal Nauki. Nie obyło się bez eksperymentów, zabawy z prawami fizyki czy konkursów matematycznych.

Było to pierwsze tak duże przedsięwzięcie, które zorganizowali głównie sami uczniowie tej szkoły.

Impreza rozpoczęła się punktualnie o godz. 8.00. Zajęcia odbywały się w dziewięciu salach lekcyjnych.

Festiwal nauki skierowany jest do wszystkich uczniów naszego liceum oraz do uczniów trzeciej klasy gimnazjum. Oprócz uczniów z Zespołu Szkół nr 3, zaprosiliśmy do udziału w festiwalu osoby z innych placówek oświatowych. Organizacja festiwalu to głównie zasługa uczniów, którzy włożyli w ten projekt mnóstwo pracy – zaznaczyła Ewa Mentel, koordynator projektu i nauczycielka fizyki w ZS nr 3.

Festiwal Nauki to impreza organizowana w ramach programu ‚Partnerzy w nauce’, który finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego. Z Zespołu Szkół nr 3 do programu przystąpiły 33 osoby, które minimum raz w tygodniu spotykają się w ramach jednej z wybranych sekcji. Uczniowie podzieleni są na sekcję informatyczną, przedsiębiorczości i naukowo-techniczną. Niektórzy uczniowie dzięki programowi na naukę poświęcają tygodniowo dodatkowo 6 godzin. Szkoła udział w programie zakończy w październiku 2011 roku.