Chcesz zamówić bilet na koncert, zarezerwować hotel czy wydrukować plik o konkretnej godzinie bez zbędnego klikania? Dzięki programowi Twój Komputerowy Asystent to żaden problem. Programów ułatwiających korzystanie z komputera na rynku nie brakuje. Jednak Twój Komputerowy Asystent jest o tyle wyjątkowy, że wyróżnia go prosta obsługa, przejrzystość, a co najważniejsze został stworzony przez piątkę nastolatków z naszego miasta.

Program Twój Komputerowy Asystent został stworzony głównie dla dzieci i osób starszych, ale zapewne chętnie będą z niego korzystali wszyscy, dla których komputer jest ciągle zagadką. Głównym pomysłodawcą programu jest Jakub Król, uczeń II klasy technikum w Zespole Szkół nr 6. Jakub programuje od szóstej klasy szkoły podstawowej. Od tego czasu zajmował się wieloma projektami informatycznymi, większość tworzył na własny użytek. Postanowił jednak wyjść ze swoimi pomysłami w świat. – Chcieliśmy stworzyć narzędzie, które ma pomóc człowiekowi w zrewolucjonizowaniu porozumiewania się z komputerem – wyjaśnia powód powstania Twojego Komputerowego Asystenta.

Oprócz Jakuba Króla twórcami programu są: Jakub Syty, Mateusz Ucher, Marta Karpińska i Damian Miller. Młodzi jastrzębianie swoim programem chcą pokazać, że komputer to nie bezduszna maszyna, która często stawia nam opór, ale użyteczny sprzęt, z którym w prosty sposób można się komunikować. Każdy kto zainstaluje stworzony przez młodych jastrzębian program, pozyska szybką obsługę jednej z trzech sfer: Internetu, komputera czy narzędzi. I w ten sposób, wydając komendy, może zarezerwować bilet przez Internet czy ściszyć np. głośniki. Co ważne Twój Komputerowy Asystent nie obciąża komputera, gdyż sprawdza, czy procesor nie jest potrzebny do obsługi innego ważnego programu.

Więcej można przeczytać w najnowszym numerze gazety ‚Jastrząb’.