Pierwszą porażkę tej zimy ponieśli podopieczni Jana Furlepy. W rozegranym sparingu jastrzębianie ulegli czwartoligowej Polonii Marklowice 1:2.

W pierwszej połowie prowadzenie dla Gieksy uzyskał Witold Wawrzyczek, jednak po kilkunastu minutach rywale zdołali odpowiedzieć golem z rzutu karnego. Przy stanie 1:1 w 65. minucie podobnej szansy nie wykorzystał Gitara, co zemściło się dziesięć minut później, kiedy to marklowiczanie zdobyli zwycięską bramkę. Kolejnym rywalem GKS będzie występująca w trzeciej lidze drużyna LZS Leśnica. Mecz zostanie rozegrany we wtorek (16.02) o godzinie 14:00 w Świerklanach. Natomiast dzień później piłkarze Gieksy wylatują na drugi tej zimy obóz przygotowawczy – tym razem do Turcji. Na boiskach w Antalyi planowane jest rozegranie trzech sparingów.

12 lutego 2010, Świerklany, 13:00
GKS Jastrzębie – Polonia Marklowice 1:2 (1:1)
1:0 Witold Wawrzyczek ’25
1:1 Rafał Pokorny ’37 (karny)
1:2 Kamil Mazur ’75

GKS Jastrzębie: Mateusz Sławik – Sebastian Furlepa, Bartosz Kopacz, Wojciech Smarduch, Dawid Szwarga – Mateusz Milkowski, Adrian Kopacz, Witold Wawrzyczek, Mariusz Adaszek, Michał Chrabąszcz – Grzegorz Horubała.
W drugiej połowie zagrali również: Bartosz Hajczuk, Kamil Jadach, Artur Łaciok, Artur Miły i Tomasz Lorenc.

Polonia Marklowice: Kacper Kłopocki (46. Andrzej Błatoń) – Gabriel Szkatuła (50. Andrzej Basik), Robert Kuczmaszewski (46. Jaskólski), Michał Skupień, Adam Procek – Wojciech Caniboł (46. Kornel Kotula), Ciuberek (70. Robert Kuczmaszewski), Marek Powiecko (55. Karol Kroemer), Rafał Pokorny (46. Tomasz Paszenda), Jarosław Pawelec (46. Rybak) – Piotr Kobeszko (60. Kamil Mazur).