Po dwutygodniowej przerwie siatkarze Jastrzębskiego Węgla wrócili do ligowych rozgrywek. Nasz zespół w sobotę odniósł ważne zwycięstwo w Wieluniu. Podopieczni trenera Roberto Santilliego wygrali z Pamapolem Siatkarzem Wieluń 3:1.

Nasz zespół po dwóch porażkach z rzędu w końcu sięgnął po komplet punktów. Wprawdzie pierwszego seta wygrali gospodarze do 21 i kibicom Jastrzębskiego Węgla stanął przed oczami pierwszy mecz tych drużyn, w którym siatkarzom beniaminka PlusLigi udało się urwać naszej drużynie jeden punkt. Na szczęście tym razem sytuacja ta się nie powtórzyła. Jastrzębianie wygrali kolejne trzy sety. Najpierw po zaciętym boju wygrali 27:25 drugą partię, a następnie już znacznie łatwiej w następnych odsłonach triumfowali do 21 i 22.

Dzięki tej wygranej ekipa Jastrzębskiego Węgla zachowała szansę na zajęcie drugiego miejsca na finiszu rundy zasadniczej. Kluczowym meczem dla losów tej pozycji będzie najbliższe spotkanie drużyny Jastrzębskiego Węgla. W niedzielę, 28 lutego, nasza drużyna zagra w Kędzierzynie-Koźlu z tamtejszą ZAKSĄ  i najprawdopodobniej wynik tego meczu zadecyduje o tym, który z tych zespołów uplasuje się tuż za plecami Skry Bełchatów.

Pamapol Siatkarz Wieluń – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:21, 25:27, 21:25, 22:25)

Siatkarz: Sarnecki, Stelmach, Wołosz, Zajder, Kordysz, Nowak, Kryś (libero) oraz Matejczyk, Lubiejewski, Błoński.

Jastrzębski Węgiel: Łomacz, Hardy, Czarnowski, Yudin, Abramow, Nowik, Rusek (libero) oraz Azenha, Master, Pęcherz, Novotny.