Od 5 do 6 marca w naszym mieście odbędzie się I Jastrzębski Konkurs Fletowy. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Jastrzębiu Zdroju.

Jest to jedyny konkurs w Polsce, w którym mogą wziąć udział fleciści w wieku od 8 do 20 lat. Będą oni oczywiście oceniani w różnych grupach wiekowych, jednakże udział tak licznej grupy młodzieży oraz ich nauczycieli prowadzących, na pewno zaktywizuje środowisko flecistów.

Do udziału w konkursie, w kategorii solistycznej, zakwalifikowało się  65 uczniów, a w kategorii zespołowej 6 kwartetów fletowych. W konkursie wezmą udział uczestnicy nie tylko z Polski, ale także z Czech, Słowacji, Węgier, Szwajcarii i Francji.
Młodzi fleciści będą oceniani przez wybitnych flecistów i pedagogów z Polski oraz z zagranicy. Dzięki pozyskaniu sponsorów, główną nagrodą konkursu będzie srebrny flet.

Przesłuchania konkursowe będą się odbywały w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jastrzębiu Zdroju w piątek, 5 marca od godziny 9.00 do 18.00, a w sobotę od godziny 9.00 do 12.00. Ogłoszenie wyników oraz koncert laureatów odbędzie się w sobotę o godzinie 15.00.