Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Akademii Górniczo-Hutniczej w Jastrzębiu Zdroju ma nową siedzibę. Studenci, wykładowcy i pracownicy wyprowadzili się już z budynku przy ul. Zdrojowej i obecnie mają do dyspozycji obiekt po byłym ośrodku Uniwersytetu Śląskiego przy ul. 1 Maja.

W czwartek, 4 marca odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia, podczas której gości przywitał kierownik ZOD Stanisław Nawrat, a uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: prorektor ds. kształcenia AGH Zbigniew Kąkol, dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Piotr Czaja oraz prezydent miasta Marian Janecki.

Warunki są tu doskonałe, budynek jest pięknie położony, więc studenci będą mieli gdzie spędzać swoje przerwy, natomiast my, jako nauczyciele akademiccy, cieszymy się z komfortu, który został tutaj przygotowany przez miasto. Mamy bardzo pięknie odrestaurowane pomieszczenia plus doskonałe wyposażenie, czyli to, co do dydaktyki jest nam potrzebne. Mamy nadzieję, że wykorzystamy ten obiekt w sposób godny naszego szyldu Akademii Górniczo-Hutniczej – podkreśla dziekan Piotr Czaja.

Jak dodaje prezydent Marian Janecki, władzom zależy na tym, aby ośrodek zamiejscowy jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce miał wygodną i dużą siedzibę.

Budynek jest dostosowany do potrzeb uczelni wyższej. Znajdują się w nim sale wykładowe, sale do ćwiczeń, pracownia komputerowa. Obiekt mieści się poza Parkiem Zdrojowym, ale w części uzdrowiskowej, dlatego myślę, że studentom będzie się tutaj miło i efektywnie studiowało – wyjaśnia prezydent miasta Marian Janecki.

Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej działa prężnie od 2006 roku. Dzieje się tak m.in. dzięki ścisłej współpracy AGH, miasta i Jastrzębskiej Spółki Węglowej. A nowa siedziba to też nowe możliwości rozwoju jastrzębskiego ośrodka.