‚Kobiety w malarstwie’ to tytuł wystawy autorstwa Małgorzaty Rynarzewskiej, którą będzie można oglądać w galerii ‚Pod Sową’. Wernisaż zaplanowano na 8 marca na godzinę 18.00.

Będzie on połączony z pokazem fryzur w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Jastrzębiu Zdroju oraz pokazem mody w wykonaniu uczniów Technikum nr 6 w Zespole Szkół nr 4 w Jastrzębiu Zdroju.

Małgorzata Rynarzewska – malarka, projektantka odzieży, współautorka wielu scenografii teatralnych i filmowych. Zajmuje się również konserwacją zabytków, architekturą wnętrz i terenów zielonych, wystawiennictwem, edukacją dzieci i młodzieży, a także prowadzi zajęcia malarskie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Ukończyła Akademię Sztuk Wizualnych w Poznaniu. Jako wolontariusz, prowadziła zajęcia z koloroterapii w Ośrodku CEREBRUM, dla osób z porażeniem mózgowym po udarach i urazach mózgu. Autorski program Małgorzaty Rynarzewskiej ‚Edukacja Globalna przez Sztukę’ zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na program edukacyjny dla dzieci i młodzieży realizowany w muzeach. Pracuje jako plastyk w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach.

Najważniejsze wystawy:
SARP Poznań, Galeria Nowa w Poznaniu, Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, Galeria Dominikańska w Poznaniu, Dom Polski POLONICUM Berlin, Buchkantine Berlin, Galeria Grażyna Amsterdam Ruigoord, Klub Dziennikarza MONIDŁO Poznań, Kawiarnia artystyczna TOGA, Cafe del Arte ( Krzywy Domek ) Sopot, Galeria AKTYN Warszawa.