Szkoły ponadgimnazjalne przedstawiły swoją ofertę edukacyjną, w ramach odbywającej się w Zespole Szkół nr 2 dziesiątej edycji jastrzębskiej Giełdy Szkół. Oficjalnego otwarcia dokonał prezydent miasta Marian Janecki.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych muszą się tak zaprezentować, żeby pozyskać adeptów do swojej placówki. Przed młodymi ludźmi ważne wybory. Szkoła wyznacza bowiem kierunek tego, co młodzież będzie robić w przyszłości – podkreślił prezydent Marian Janecki.

Giełda Szkół to niezwykle potrzebne i przydatne przedsięwzięcie. Jak mówi Iwona Wewióra, doradca zawodowy w Zespole Szkół nr 2, uczniowie często mają dylemat, którą szkołę wybrać. Dzięki Giełdzie Szkół mogą zapoznać się z ofertą wszystkich jastrzębskich placówek i wybrać tę najbardziej im odpowiadającą.

9 marca w godzinach od 9.00 do 13.00 na giełdzie zaprezentują się gimnazja. Organizatorzy zaznaczają, że oferta kierowana jest nie tylko do uczniów, ale też do rodziców, którzy bardzo często stają się doradcami w wyborze kolejnej szkoły dla swoich dzieci.

Organizatorami przedsięwzięcia są pedagodzy szkolni z Gimnazjum nr 8 i Zespołu Szkół Zawodowych oraz doradca zawodowy ze Szkolnego Ośrodka Kariery przy Zespole Szkół nr 2.