W dniach od 5 do 6 marca w Państwowej Szkole Muzycznej odbył się I Jastrzębski Konkurs Fletowy. Jest to jedyny konkurs w Polsce, w którym mogą wziąć udział fleciści w wieku od 8 do 20 lat. Uczestnicy byli oceniani w czterech grupach wiekowych, przez wybitnych flecistów i pedagogów z Polski i zagranicy.

W konkursie uczestniczyli reprezentanci nie tylko z Polski, ale także z Czech, Słowacji, Szwajcarii i Francji.

Laureatami I nagród konkursu zostali:
– w pierwszej grupie wiekowej (11 lat i młodsi) – Magdalena Chudzikiewicz z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzegu,
– w drugiej grupie wiekowej (12-13 lat) – Natalia Egielman z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku, 
– w trzeciej grupie wiekowej (14- 17 lat) – Lidia Barczuk z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Cieszynie, 
– w czwartej grupie wiekowej ( 18 – 20 lat) –  I nagrody nie przyznano.

Zwycięzcy konkursu każdej grupy wiekowej otrzymali nagrodę w postaci instrumentu – fletu poprzecznego. Indywidualnością konkursu została Natalia Egielman, która otrzymała srebrny flet poprzeczny.

Uczniowie Jastrzębskiej Szkoły Muzycznej uzyskali następujące nagrody: Justyna Grygierek i Dominika Pilis – III miejsce, a Hanna Hojka – wyróżnienie.        

W konkursie brały udział, oprócz solistów, także zespoły kameralne.  I miejsce  w tej kategorii uzyskał kwartet fletowy z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia w Gdańsku.

Organizatorem tego przedsięwzięcia była Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Jastrzębiu Zdroju.