Tłumy jastrzębian przybyły na otwarcie nowej galerii w naszym mieście. Punktualnie o godzinie 10.00 otworzyły się dla klientów drzwi Galerii Jastrzębie. Wstęgę przecięli m.in. prezes firmy Polimeni Vincent Polimeni oraz prezydent miasta Marian Janecki.

Nowa galeria powstała na rogu ulicy Warszawskiej i alei Piłsudskiego. Kamień węgielny wbudowano półtora roku temu, jednak cały proces inwestycyjny rozpoczął się już w 2007 roku. Obecnie w galerii znajduje się 50 sklepów na powierzchni 8600 m?. Zakupy można robić m.in. w takich sklepach jak: Delima, Media Expert, Deichmann, CCC, House, Reserved, Apart, Marionnaud, Vision Express, Drogeria Natura i Esotiq. Parking podziemny przygotowano na 150 aut. Miejsca pracy w nowej galerii znalazło ponad 300 osób.

W Jastrzębiu pojawił się kolejny obiekt, który zwiększy konkurencyjność, a jastrzębianie nie będą musieli jeździć na zakupy do sąsiednich miast. Cieszy także fakt, że w ostatnim czasie bezrobocie wśród kobiet w naszym mieście spadło o 12% i można przypuszczać, że to duża zasługa otwarcia właśnie Galerii Jastrzębie – zaznaczył prezydent miasta. Okazały budynek na rogu ulicy Warszawskiej i alei Piłsudskiego budowała firma Mostostal Warszawa.

Możecie się Państwo bardzo bezpiecznie czuć w tej galerii, gdyż jest ona zbudowana z materiałów najwyższych jakości. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować firmie Polimeni, był to bardzo wymagający inwestor, ale dzięki temu powstała tak piękna galeria, a także pragnę podziękować panu prezydentowi Janeckiemu za wspaniałą współpracę – dodał na otwarciu Alojzy Malczak z firmy Mostostal Warszawa.

Otwarcie zorganizowano w stylu futurystycznym. Nie zabrakło występów artystycznych, spotkania z Katarzyną Skrzynecką, funkcjonowało także wirtualne centrum gier, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił na PlayStation czy Wiix.