Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel oraz trener Roberto Santilli zostali laureatami Złotych Jastrząbków 2009. Uroczysta gala odbyła się w czwartek 11 marca w wypełnionym po brzegi kinie ‚Centrum’, gdzie przedstawiciele władz miasta wręczyli nagrody najlepszym sportowcom i trenerom, którzy zasłużyli się w ubiegłym roku dla Jastrzębia Zdroju.

Uroczystość rozpoczął występ półfinalistki programu ‚Mam talent!’ Joanny Smajdor, która zaśpiewała dla wszystkich zebranych w kinie ‚Centrum’. Następnie sportowców i ich trenerów powitał prezydent miasta Marian Janecki

Już po raz kolejny możemy rozdać ‚Złote Jastrząbki’ najlepszym sportowcom. Po raz pierwszy w kinie ‚Centrum’. Ubiegły 2009 rok upłynął pod znakiem wielu sukcesów dla sportowców z naszego miasta. Sukcesy cieszą głównie samych sportowców, ale także i kibiców, dla których ulubiona dyscyplina sportowa jest czymś bardzo ważnym – powiedział prezydent Janecki.

Wpierw wyróżnieni zawodnicy jastrzębskich klubów odebrali nagrody pieniężne oraz pamiątkowe dyplomy z rąk wiceprezydenta Franciszka Piksy. Następnie na scenie kina ‚Centrum’ pojawili się ich trenerzy. W krótkich przerwach galę uświetniła swoim występem Julia Żytko – półfinalista programu ‚You Can Dance – Po prostu tańcz!’. Kulminacją gali było jednak to, na co wszyscy oczekiwali – wręczenie Złotych Jastrząbków.

Złotego Jastrząbka w imieniu KS Jastrzębski Węgiel oraz trenera Roberto Santillego odebrała Agnieszka Śliwińska, dyrektor organizacyjny w Departamencie Marketingu i Komunikacji.

– Niestety obowiązki, ciężkie treningi w tej chwili, ponieważ mamy bardzo ważne mecze sprawiły, że nie mogli tutaj być. Natomiast w ich imieniu ja serdecznie dziękuję za wyróżnienia. I miejmy nadzieję, że ten rok będzie jeszcze lepszy – powiedziała Agnieszka Śliwińska.*

Na zakończenie imprezy zebranych gości rozbawił ‚Kabaret Skeczów Męczących’.

Łączna pula nagród wyniosła 250 000 złotych.

*Na prośbę prezesa zarządu Zdzisława Grodeckiego redakcja zamieszcza  dosłowną wypowiedź pani Agnieszki Śliwińskiej. Za zamieszczenie poprzedniej wypowiedzi przepraszamy.

 Wyróżnienia i nagrody pieniężne:

KS JASTRZĘBSKI WĘGIEL S.A. – piłka siatkowa mężczyzn – NAGRODY PIENIĘŻNE

1. Adam Nowik III m. MP, udział w rozgrywkach PlusLigi – 7.000,00
2. Nico Freriks III m. MP, udział w rozgrywkach PlusLigi – 7.000,00
3. Grzegorz Łomacz III m. MP, udział w rozgrywkach – PlusLigi 7.000,00
4. Wojciech Jurkiewicz III m. MP, udział w rozgrywkach –  PlusLigi 7.000,00
5. Igor Yudin III m. MP, udział w rozgrywkach PlusLigi – 7.000,00
6. Paweł Rusek III m. MP, udział w rozgrywkach PlusLigi – 7.000,00
7. Patryk Czarnowski III m. MP, udział w rozgrywkach PlusLigi – 7.000,00
8. Robert Prygiel III m. MP, udział w rozgrywkach PlusLigi – 7.000,00
9. Marcin Grygiel III m. MP, udział w rozgrywkach PlusLigi – 7.000,00
10. Benjamin Hardy III m. MP, udział w rozgrywkach PlusLigi – 7.000,00
11. Sebastian Pęcherz III m. MP, udział w rozgrywkach PlusLigi – 7.000,00
12. Guillaume Samica III m. MP, udział w rozgrywkach PlusLigi – 7.000,00
13. Rafael De Souza Lins III m. MP. udział w rozgrywkach PlusLigi – 7.000,00

KS JASTRZĘBIE BORYNIA – piłka siatkowa mężczyzn – NAGRODY PIENIĘŻNE

1. Bartosz Łosiak I m. ME, I m. MP Juniorów, I m. MP Kadetów OOM – 2.000,00
2. Damian Dobosz III m. MP Kadetów. III m. OOM – 1.500,00
3. Damian Banasiak III m. MP Kadetów. III m. OOM – 1.500,00
4. Krzysztof Radomski III m.  MP Kadetów – 1.300,00
5. Seweryn Niesporek III m. MP Kadetów – 1.300,00
6. Jakub Wanat III m. MP Kadetów – 1.300,00
7. Rafał Kukuczka III m. MP Kadetów – 1.300,00
8. Szymon Wilk III m. MP Kadetów – 1.300,00
9. Dariusz Ziajka III m. MP Kadetów – 1.300,00
10. Mateusz Świstak III m. MP Kadetów – 1.300,00
11. Kornel Osman III m. MP Kadetów – 1.300,00
12. Przemysław Sprawka III m. MP Kadetów – 1.300,00
13. Michał Zaputowicz III m. MP Kadetów – 1.300,00

 JKH GKS JASTRZĘBIE – hokej na lodzie mężczyzn – NAGRODY PIENIĘŻNE

1. Kamil Kosowski III m. Puchar Polski – 2.000,00
2. Mateusz Wąsik III m. Puchar Polski – 2.000,00
3.  Bartosz Mrula III m. Puchar Polski – 2.000,00
4. Arkadiusz Kąkol III m. Puchar Polski – 2.000,00
5. Mateusz Bryk III m. Puchar Polski – 2.000,00
6. Maciej Urbanowicz III m. Puchar Polski – 2.000,00
7. Tomasz Pastryk III m. Puchar Polski – 2.000,00
8. Bartosz Dąbkowski III m. Puchar Polski – 2.000,00
9. Mateusz Danieluk III m. Puchar Polski – 2.000,00
10. Adrian Labryga III m. Puchar Polski – 2.000,00
11. Paweł Lerch III m. Puchar Polski – 2.000,00
12. Petr Lipina III m. Puchar Polski – 2.000,00
13. Jiri Zdenek III m. Puchar Polski – 2.000,00
14. Kamil Górny III m. Puchar Polski – 2.000,00
15. Tomasz Kulas III m. Puchar Polski – 2.000,00
16. Tomasz Mackiewicz III m. Puchar Polski – 2.000,00
17. Damian Kiełbasa III m. Puchar Polski – 2.000,00
18. Jakub Radwan III m. Puchar Polski – 2.000,00
19. Bartłomiej Gawlina III m. Puchar Polski – 2.000,00
20. Wojciech Bąkowski III m. Puchar Polski – 2.000,00
21. Michał Szczurek III m. Puchar Polski – 2.000,00
22. Grzegorz Piekarski III m. Puchar Polski – 2.000,00
23. Rudolf Wolf III m. Puchar Polski – 2.000,00
24. Pavel Zdrahal III m. Puchar Polski – 2.000,00
25. Sebastian Kowalówka III m. Puchar Polski – 2.000,00

 UKH BIAŁE JASTRZĘBIE – hokej na lodzie kobiet – NAGRODY PIENIĘŻNE

1. Marta Bigos III m.w PLH na lodzie  kobiet – 1.300,00
2. Ewelina Czarnecka III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00
3. Monika Gawlik III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00
4. Magdalena Gumowska III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00
5. Magdalena Jabłońska III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00
6. Katarzyna Janecka III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00
7. Malwina Jasiewicz III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00
8. Anna Kierc III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00
9. Agata Kosińska III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00
10. Agata Kozyra III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00
11. Paulina Kulas III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00
12. Justyna Łanucha III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00
13. Aleksandra Pocheć III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00
14. Bogusława Probierz III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00
15. Katarzyna Rapcia III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00
16. Karolina Skoczeń III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00
17. Marta Szymura III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00
18. Magdalena Szynal III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00
19. Klaudia Wróbel III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00
20. Magdalena Zabrzańska III m. w PLH na lodzie kobiet – 1.300,00

 KLUB JUDO KOKA – WYRÓŻNIENIA

1. Patryk Godek 2 x I m. PP – 400,00
2. Patryk Kaliński  III m. OOM – 500,00
3. Aleksandra Langiewicz II m. PP Juniorów – 300,00
4. Monika Połczyńska II M. PP Juniorów – 300,00
5. Weronika Krawczyk 1 x I m. i 1 x III m. PP Juniorów – 400,00

 KDP NAUTILUS – pływanie w płetwach (2 x nagrody: 1 – 2 oraz 21 wyróżnień 3 – 23)

1. Adrian Winiarski IV m. ME, 5 x I m.  i  1 x II m.   w MP – 1.600,00
2. Łukasz Czajka III m. ME,3 x I m, 2 x II  MP – 1.600,00
3. Marcin Napierała 1 x II i 2 x III MP – 450,00
4. Damian Osiadacz 2 x II MP – 450,00
5. Cezary Klimczuk 1 x I, 4 x II i 1 x III MP – 600,00
6. Jakub Dyrszka 1 x I i 1 x II MP – 600,00
7. Patryk Nosal 3 x I, 1 x II i 1 x III MP – 700,00
8. Sebastian Nalepka 1 x II i 2 x III MP – 450,00
9. Patryk Woźniak 1 x III MP – 250,00
10. Kamil Kern 1 x II i 3 x III MP – 450,00
11. Piotr Marchewka 1 x I, 2 x II i 3 x III MP – 650,00
12. Adrian Michalak 4 x III MP – 350,00
13. Szymon Paluch 1 x II i 1 x III MP – 450,00
14. Paulina Salachna 1 x I, 1 x II i 1 x III MP – 600,00
15. Anna Osiadacz 1 x I, 2 x II i 1 x III MP – 650,00
16. Olga Niedzielska 1 x II i 1 x III MP – 450,00
17. Amelia Pisarczyk 4 x I i 1 x II MP – 700,00
18. Anna Dziadek 1 x I i 1 x III MP – 600,00
19. Dominika Kern 1 x III MP – 250,00
20. Patrycja Starzyńska 2 x II i 2 x III MP – 450,00
21. Monika Górska  1 x II MP – 400,00
22. Weronika Czaplińska 1 x III MP – 250,00
23. Julia Matuszczak 2 x III MP – 250,00

Szkółka Piłkarska MOSiR – piłka nożna mężczyzn  – WYRÓŻNIENIA

1. Dominik Kulawiak wraz  z reprezentacją  Śląska  zdobył III m.  MP – 650,00
2. Szymon Kuczera wraz z reprezentacją  Śląska  zdobył III m.  MP – 1.000,00
3. Adrian Nowak wraz z reprezentacją  Śląska  zdobył I m.  MP – 500,00
4. Szymon Żurkowski wraz z reprezentacją  Śląska  zdobył I m.  MP – 500,00
5. Oskar Mazurkiewicz wraz z reprezentacją  Śląska  zdobył I m.  MP – 500,00

BKS IMEX – boks – WYRÓŻNIENIA

1. Aneta Palica III m. MP Juniorek, II m. PP, – 500,00
2. Paulina Wasak II m. w PP, – 400,00
3. Adam Pawłowski I m. OOM, II m. PP. – 600,00

 Klub Wysokogórski – WYRÓŻNIENIA

1. Szymon Tkacz II m. MP – 400,00
2. Angelika Miśkowska III m. MP, III m. PP – 300,00
3. Patrycja Nalepa III m. MP – 300,00
4. Karolina Kozera III m. MP, III m. MP , III m.  PP, III m. PP – 350,00
5. Jan Kaczmarczyk III m. PP, – 300,00
6. Dawid Herman I m. MP, III m. PP . – 500,00
7. Patrycja Gawlas I m. MP, I m. PP . – 500,00

 Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego – NAGRODA PIENIĘŻNA

1. Beata Adamaszek Udział w MŚ Juniorów w Kolumbii, II m. MP, III m. w grach podwójnych MP – 1.500,00

 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – WYRÓŻNIENIA

1. Adrianna Jarecka Posiada klasę A w tańcach standardowych, która odpowiada klasie mistrzowskiej krajowej – 600,00
2. Jacek Małecki Posiada klasę A w tańcach standardowych, która odpowiada klasie mistrzowskiej krajowej – 600,00

 Sekcja Pływacka H20 – WYRÓŻNIENIA

1. Konrad Seremet 2 x I m. i 1 x II m. MP – 250,00
2. Arkadiusz Topolski 4 x I m. MP – 350,00
3. Martyna Żarłok 4 x I m. MP – 350,00
4. Kamil Bury 2 x I m. i 2 x II m. MP – 250,00
5. Aleksandra Kasperek 1 x II m. MP – 200,00

Nagrody dla trenerów:

KS JASTRZĘBSKI WĘGIEL S.A. – piłka siatkowa mężczyzn

1. Roberto Santilli III m. MP PlusLiga – 10.000,00
2. Leszek Dejewski III m. MP PlusLiga – 7.000,00

 KS JASTRZĘBIE BORYNIA – piłka siatkowa mężczyzn

1 Bogdan Szczebak III. m. w MP Kadetów ,I m. MP Juniorów w siatkówce plażowej,
I m. MP,  udział w MŚ Kadetów – 2.700,00

 JKH GKS JASTRZĘBIE- hokej na lodzie mężczyzn

1. Daniel Czubiński III  m. Puchar Polski – 2.100,00
2. Jacek Chrabański III  m. Puchar Polski – 2.200,00

 UKH BIAŁE JASTRZĘBIE – hokej na lodzie kobiet

1. Marek Kozyra III m. w  PLH Kobiet – 1.300,00
2. Zbigniew Wróbel III m. w  PLH Kobiet – 1.300,00

 KLUB JUDO KOKA JASTRZĘBIE

1. Robert Radlak 1 x I m., 2 x II m. i 2 x III m. PP 1.300,00
2. Mateusz Klimek 1 x I m., 2 x II m. i 2 x III m. PP 1.300,00

 KDP NAUTILUS – pływanie w płetwach

1. Krzysztof Radomski Zawodnicy prowadzeni przez trenera zdobyli ok. 100 medali w tym: III m. ME Juniorów oraz w MP we wszystkich kategoriach wiekowych,  klub zdobył Puchar Polski. – 1.500,00

Szkółka Piłkarska MOSiR – piłka nożna mężczyzn

1. Henryk Papierok III m. OOM – 1.300,00

 BOKSERSKI KLUB SPORTOWY  IMEX  JASTRZĘBIE

1. Andrzej PorębskiI I m. OOM i II m. w PP – 1.300,00

 KLUB WYSOKOGÓRSKI – wspinaczka

1. Maciej Kłopotek 3 X I m., 1 x II i 9 x III m. w MP oraz w PP – 1.300,00

 JASTRZĘBSKI KLUB TENISA STOŁOWEGO

1. Roman Fajkus Udział w MŚ w Kolumbii, II m. MP, III m. w grach podwójnych MP. – 1.300,00
2. Jarosław Kolekta Udział w MŚ w Kolumbii, II m. MP Juniorek, III m. w grach podwójnych MP. – 1.300,00

 SEKCJA PŁYWACKA H2O

1. Adam Koniarski 10 X I m. i 4 x II m. MP – 1.300,00