16 marca w Zespole Szkół Nr 9 im. dr Mikołaja Witczaka odbył się IX Regionalny Konkurs Matematyczny. Konkurs przeznaczony był dla szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół zawodowych. W bieżącym roku przyjechała rekordowa liczba uczestników, bo aż z 21 szkół.

W konkursie wzięli udział reprezentanci szkół z następujących miejscowości: Czerwionka-Leszczyny, Wodzisław, Rybnik, Żory, Rudy, Mikołów i Jastrzębie Zdrój. Zadania konkursowe o zróżnicowanym stopniu trudności w zależności od typu szkoły przygotowały nauczycielki matematyki Zespołu Szkół Nr 9. Przez prawie dwie godziny uczniowie ‚głowili się’ nad rozwiązaniem zadań. Wszyscy musieli wykazać się nie tylko znajomością arytmetyki i geometrii, ale również umiejętnością współpracy w swoim zespole. Z większością zadań uczestnicy świetnie dali sobie radę.        

Za udział w konkursie otrzymali nagrody książkowe wręczone przez dyrektor Zespołu Szkół Nr 9 Lucynę Penar-Pękałę oraz prowadzącą konkurs panią Gabrielę Migło. Uczniowie zakończyli konkurs w doskonałych humorach z nadzieją na kolejne spotkanie z królową nauk przy rozwiązywaniu  zadań w przyszłym roku.