Wojciech Borecki jest nowym trenerem GKS Jastrzębie. Zarząd klubu postanowił podpisać ze szkoleniowcem półtoraroczną umowę. Głównym celem trenera będzie utrzymanie Gieksy w II lidze i przygotowanie zespołu do zmagań w ramach kolejnego sezonu.

To druga przygoda Wojciecha Boreckiego z naszym klubem. Urodzony w 1955 roku w Bielsku Podlaskim szkoleniowiec prowadził GKS Jastrzębie w sezonie 2005/2006, obejmując drużynę po Andrzeju Myśliwcu. Pod jego wodzą Gieksa zajęła trzecie miejsce w III lidze, w dramatycznych okolicznościach ustępując Miedzi Legnica i Odrze Opole. Tym samym jastrzębianie nie uzyskali wówczas awansu na zaplecze ekstraklasy. Po zakończeniu rozgrywek trener postanowił odejść do KSZO Ostrowiec, a jego miejsce zajął Józef Golla.

Wojciech Borecki dotychczas prowadził czwartoligowy Rekord Bielsko-Biała, który po rundzie jesiennej zajmuje piątą lokatę ze stratą dziesięciu punktów do lidera, Polonii Łaziska Górne. W swojej karierze Borecki trenował m.in. ŁKS Łódź, GKS Katowice, Podbeskidzie Bielsko-Biała i Piast Gliwice. Szkoleniowiec pracował w zespołach występujących na różnych szczeblach rozgrywkowych, łącznie z ekstraklasą.

Źródło: www.gksjastrzebie.com