Wygrywając w Bydgoszczy zespół Jastrzębskiego Węgla zapewnił sobie trzecie miejsce na finiszu sezonu zasadniczego i w meczu pierwszej rundy fazy play-off znów zmierzy się z Delectą.

Przed ostatnią kolejką ligowych zmagań sytuacja w tabeli była bardzo ciekawa. Wiadomo było, że liderującej Skry Bełchatów nikt już nie dogoni, ale trwała zażarta walka o drugie miejsce. Aspirowały do niego trzy drużyny: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel i Resovia. W piątek kędzierzynianie bez straty seta pokonali na własnym parkiecie AZS Olsztyn i wiadomo było, że to oni uplasują się za plecami mistrzów Polski. Jastrzębianie chcąc myśleć o zachowaniu trzeciej lokaty nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów w Bydgoszczy.

Przyszło im to niezwykle łatwo. Gospodarze tylko w pierwszym secie okazali się wymagającymi rywalami. Na szczęście w końcówce górę wzięło większe doświadczenie graczy Jastrzębskiego Węgla. W drugiej partii Delecta prowadziła już 19:16, ale wówczas jastrzębianie zdobyli osiem punktów z rzędu. Po takim ciosie podopieczni trenera Waldemara Wspaniałego nie potrafili się już podnieść i bez walki oddali trzeciego seta.
W piątek i sobotę (26 i 27 marca) rozegrane zostaną pierwsze mecze fazy play-off. Zespół Jastrzębskiego Węgla w hali lodowiska ‚Jastor’ zagra w nich z Delectą o awans do półfinału.

Delecta Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (25:27, 21:25, 16:25)

Delecta: Lipiński, Jurkiewicz, Gruszka, Szymański, Cerven, Sopko, Dębiec (libero) – Pieczonka, Konarski, Woicki, Serafin.

Jastrzębski Węgiel: Łomacz, Hardy, Czarnowski, Yudin, Abramow, Nowik, Rusek (libero) – Master