W dniach 19-21.03.2010r na lodowisku w Nowym Targu odbył się Turniej ‚PODHALE CUP 2010’ chłopców rocznika 1999 i młodszych, który odbywa się  ku uczczeniu pamięci Jana Kudasika, postaci niezwykle ważnej dla nowotarskiego hokeja, sześciokrotnego Mistrza Polski z drużyną Podhala, wielokrotnego reprezentanta Polski, a później trenera młodzieży. W turnieju wystąpiło 8 drużyn podzielonych na dwie grupy.

W grupie A wystąpiły drużyny MMKS Podhale Nowy Targ I (POL), GKS Tychy (POL), KTH Krynica (POL), HC Keżmarok (SVK), a w grupie B: Stoczniowiec Gdańsk (POL), JKH GKS Jastrzębie (POL), MMKS Podhale Nowy Targ II oraz HC Trebiszov (SVK). Nasi hokeiści, pierwszego dnia zaczęli zmagania od pewnych i wysokich zwycięstw; 19:4 nad rówieśnikami ze słowackiego HC Trebiszov oraz 31:0 nad Podhalem Nowy Targ II. Pierwszy dzień był rozgrzewką przed meczami czekającymi naszych hokeistów w drugim dniu turnieju. Następnego dnia rozegrali decydujące o pierwszym miejscu w grupie spotkanie ze Stoczniowcem Gdańsk, w którym ulegli, po zaciętym boju 6:7. Oznaczało to, że z grupy do półfinałów jastrzębska drużyna awansowała z drugiego miejsca i trafiała na bardzo silną drużynę Podhala Nowy Targ I. Młodzi jastrzębianie rozegrali bardzo dobre i co najważniejsze zwycięskie spotkanie, które obfitowało w strzały na bramkę, piękne bramkarskie obrony, spięcia na lodzie. Ostatecznie mecz zakończył się nietypowym jak na tą dyscyplinę zwycięstwem naszej drużyny 1:0 W drugim półfinale Stoczniowiec Gdańsk odniósł zwycięstwo nad GKS Tychy 6:3, co oznaczało finał JKH GKS Jastrzębie Stoczniowiec Gdańsk  i możliwość rewanżu za przegraną w grupie. Mecz finałowy nie rozpoczął się dobrze dla jastrzębian, którzy szybko stracili bramkę lecz kolejne minuty w ich wykonaniu były koncertowe, wyrównali na 1:1, a później dołożyli kolejne trzy bramki i zrobiło się 4:1. Ten wynik ich trochę uśpił i Stoczniowcy doprowadzili do wyniku 4:3, który utrzymał się do ostatnich dwóch minut spotkania. W tym czasie trener Stoczniowca  postawił wszystko na jedną kartę, wycofał bramkarza, a na tafli znalazły się pierwsze formacje obu drużyn. Gdańszczanie wygrali wznowienie, jednak jeden z naszych obrońców przejął podanie,  szybkie wystrzelenie krążka z naszej tercji obronnej, które przejął nasz napastnik i na pełnej prędkości wjechał przed pustą bramkę by dopełnić formalności. 5:3 dla JKH. Później chłopcy dołożyli jeszcze jedną bramkę i jedną stracili. Spotkanie ostatecznie zakończyło się naszym zwycięstwem 6:4, co oznaczało zwycięstwo w turnieju i udany rewanż ze Stoczniowcem. W ‚finale pocieszenia’ spotkały się drużyny  GKS Tychy i  Podhala Nowy Targ i tu niespodziankę sprawili młodzi zawodnicy z Tychów, którzy zwyciężyli po rzutach karnych 4:3. W turnieju wystąpiły cztery najlepsze polskie drużyny, które stanowią ścisłą czołówkę w tej kategorii wiekowej i tym cenniejsze zwycięstwo młodych, jastrzębskich hokeistów. Należy podkreślić, ze najlepszym obrońcom turnieju został zawodnik naszej drużyny Daniel Brela.

Półfinał:
JKH GKS Jastrzębie MMKS Podhale Nowy Targ  1:0 (0:0, 1:0)
1:0 Szadkowski Szubert

Finał:
JKH GKS Jastrzębie – Stoczniowiec Gdańsk 6:4 2:1, 4:3)
1:1 Szubert
2:1 Nalepka Sołtys
3:1 Mierzwa Szadkowski
4:1 Szubert
5:3 Szubert Kot
6:3 Szubert Szadkowski

Skład JKH GKS Jastrzębie Świerczyna, Załucki, – Kot, Śladowski, Szubert, Paś D., Szadkowski, Cieśla, Brela, Nalepka, Borowiak, Sołtys, Idasiak,  Wywiał, Wałęga, Nowak, Witas, Mierzwa, Rogalski.

Końcowa kolejność:
1.    JKH GKS Jastrzębie
2.    Stoczniowiec Gdańsk
3.    GKS Tychy
4.    MMKS Podhale Nowy Targ I
5.    HC Trebiszow
6.    KTH Krynica
7.    HC Kezmarok
8.    MMKS Podhale Nowy Targ II

Źródło: www.jkh.pl