Szkoły z Mikołowa, Raciborza i oczywiście Jastrzębia Zdroju wzięły udział w VI Integracyjnym Festiwalu Poezji Dziecięcej ‚Wesołe strofy’. Impreza odbyła się w 23 marca w kinie ‚Centrum’ w ramach kampanii ‚Cała Polska czyta dzieciom’. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół nr 10 im. ks. prof. J. Tischnera. Impreza rozpoczęła się od przeczytania utworu ‚Lokomotywa’ przez zaproszonych gości, wśród których był m.in prezydent miasta Marian Janecki wraz ze swoim zastępcą Franciszkiem Piksą.

Następnie uczniowie interpretowali wiersze wybranych polskich poetów. Każda szkoła i każdy uczestnik został wyróżniony i otrzymał upominek. Nowością w tym roku było przyznanie nagród specjalnych w 3 kategoriach, które otrzymali:  za najciekawszą interpretację – zespół teatralny z Zespołu Szkół nr 10 w Jastrzębiu Zdroju, za najciekawszy strój – uczeń z Zespołu Szkół nr 9 w Jastrzębiu Zdroju, za osobowość sceniczną – uczennica ze szkoły w Borowej Wsi.

Występy artystów uświetniły pokazy dzieci i młodzieży skupionej wokół szkółek przy Miejskim Ośrodku Kultury, m.in. młode modelki, pary taneczne tańca towarzyskiego oraz grupa specjalizująca się w tańcu Breack Dance.
Publiczność z przedszkoli i szkół jastrzębskich zabawiał ‚Strofuś’ – maskotka festiwalu, pluszowy  pies, organizując konkursy i zagadki.

Celem festiwalu jest ukazanie piękna języka ojczystego w poezji polskich poetów oraz wdrażanie do obcowania z książką. Festiwalowi przyświeca również idea integracji oraz propagowania talentów uczniów niepełnosprawnych.  
Podczas imprezy poinformowano także, że Beata Skowrońska, koordynatorka festiwalu i jednocześnie koordynatorka kampanii cała Polska czyta dzieciom w Zespole Szkół nr 10, otrzymała w tym roku wyróżnienie specjalne za organizację tego typu przedsięwzięć. Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas VIII Finału kampanii ‚Cała Polska czyta dzieciom’, który miał miejsce w Warszawie.