22 marca w Publicznym Przedszkolu nr 21 odbyła się uroczystość w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. W tym roku po raz trzeci przedszkole wzięło udział w akcji na rzecz Domowego Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC przy Parafii Św. Katarzyny w Jastrzębiu Zdroju.

Ponieważ żonkil jest symbolem nadziei i solidarności z ludźmi chorymi całe przedszkole w tym dniu zakwitło: żonkilowe dekoracje, dzieci w żonkilowych opaskach, personel z plakietką żonkila. Wszyscy witali wiosnę. Wspólne zabawy, zagadki, piosenki o tematyce wiosennej wprowadziły zgormadzonych w wiosenny nastrój. Na zakończenie podkreślono, że wraz z wiosną budzi się nadzieja, że dzieci są takim żonkilowym polem nadziei i kiedy już dorosną będą zawsze chętne do niesienia pomocy chorym, potrzebującym opieki ludziom.

W godzinach popołudniowych koordynatorzy akcji ‚Pola Nadziei’ w PP 21 Marta Mróz i Irena Spólnik zorganizowały spotkania rodziców przedszkolaków z udziałem koordynatora akcji ‚Pola Nadziei’ w naszym mieście, Elżbiety Siwiec, która przybliżyła problematykę ludzi terminalnie chorych w ostatnim stadium choroby oraz pracę jastrzębskiego hospicjum.