Już po raz trzeci nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych nr 10 im. ks. prof. J. Tischnera spotkali się w Szpitalu Dziecięcym z najmłodszymi podopiecznymi. Do spotkania doszło w miniony czwartek 25 marca.

Motywem przewodnim było spotkanie z bajkową Calineczką. Barwnie przebrane postacie umilały czas maluchom. Dzieci z zapartym tchem słuchały bajki H. Ch. Andersena, rozwiązywały zagadki dotyczące przygód bohaterów, wykonywały przepiękne  prace plastyczne. A na końcu były gry i zabawy muzyczno-ruchowe. Każdy z maluchów chciał zostać częścią bajkowej orkiestry.

 – Poprzez takie spotkania budujemy ich wiarę w siebie i poczucie własnej wartości. Poświęcając im czas w przyjaznej atmosferze, wyposażamy je w siłę emocjonalną na całe życie. Maluchy były tak zafascynowane, że  nie chciały rozstać się z bajkową przygodą – zaznaczają nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych.

Organizatorzy byli zadziwieni kreatywnością i aktywnością najmłodszych. Jak widać wiosna dodała energii wszystkim. W czerwcu planowane jest ostatnie już w tym roku szkolnym, letnie spotkanie z najmłodszymi. Akcja odbyła się w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.