W drugim meczu ćwierćfinałowym rozgrywek play-off Plus Ligi siatkarze Jastrzębskiego Węgla łatwo pokonali po raz drugi Delectę Bydgoszcz 3:1.

Spotkanie było bardzo podobne do tego, którego kibice byli świadkami w niedzielę. Jastrzębianie już w pierwszym secie udowodnili, że są drużyną zdecydowanie lepszą od zespołu trenera Waldemara Wspaniałego. Od początku prowadzili bardzo wyraźnie i nie mieli większych problemów w odniesieniem zwycięstwa w premierowej odsłonie. Ta łatwa wygrana najwyraźniej zdekoncentrowała naszych zawodników. Do drugiego seta podeszli oni zbyt rozkojarzeni, co szybko wykorzystali goście. Bydgoszczanie wypracowali sobie kilka punktów przewagi i tego kapitału nie roztrwonili do końca seta. Na szczęście ostre słowa trenera Roberto Santilliego zmobilizowały graczy Jastrzębskiego Węgla. Począwszy od pierwszych piłek trzeciej partii rozgorzała zacięta walka o każdy punkt. Mecz nabrał rumieńców i kibice na brak emocji nie mogli narzekać. Jastrzębianie mieli jednak w swoich szeregach Igora Yudina. 22-letni Australijczyk grał wręcz koncertowo. Jego ataki były nie do zatrzymania dla graczy Delecty. To głównie jego doskonałym atakom zespół Jastrzębskiego Węgla zawdzięcza wygraną w tym meczu. Yudin zasłużenie po zakończeniu spotkania odebrał statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu.

Teraz rywalizacja przenosi się do Bydgoszczy. Już w najbliższy czwartek (1 kwietnia) w hali Łuczniczka trzeci mecz ćwierćfinałowy. Ewentualna wygrana Jastrzębskiego Węgla premiuje go do półfinału. Jeżeli spotkanie zakończy się zwycięstwem Delecty, to nazajutrz drużyny te zmierzą się ponownie. Kibice Jastrzębskiego Węgla liczą jednak na to, że czwarty pojedynek nie będzie już potrzebny.

Jastrzębski Węgiel Delecta Bydgoszcz 3:1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Łomacz, Hardy, Czarnowski, Yudin, Abramow, Nowik, Rusek (libero) Szczygieł, Master, Pęcherz.

Delecta: Lipiński, Sopko, Cerven, Konarski, Gruszka, Jurkiewicz, Dębiec (libero) Pieczonka, Serafin, Szymański, Woicki.