Prezydent Miasta Jastrzębie Zdrój zaprasza młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie na plakat promujący 15-letnią współpracę Jastrzębia Zdroju i Karwiny.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu pn. ‚Spotkajmy się po drugiej stronie granicy’, który otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i Budżetu Państwa. Projekt realizowany jest w partnerstwie z czeskim miastem Karwina.
Celem konkursu jest m.in. promocja współpracy partnerskiej Jastrzębia Zdroju i Karwiny oraz zachęcenie młodzieży do twórczej aktywności.

Organizatorem konkursu jest Urząd Miasta Jastrzębie Zdrój i Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu Zdroju. Organizatorzy zapewniają nagrody główne i wyróżnienia dla najlepszych prac. Ponadto udział w konkursie będzie okazją do wystawienia swojej pracy na wystawie  w siedzibie Urzędu Miasta Wystawa ta towarzyszyć będzie obchodom jubileuszu 15-lecia współpracy Jastrzębia Zdroju i Karwiny, zaplanowanym na czerwiec tego roku.
Konkurs trwa od 1 kwietnia do 19 maja 2010 r., nabór prac konkursowych prowadzi Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Wielkopolskiej 1a w Jastrzębiu Zdroju. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 25 maja br. w siedzibie Urzędu Miasta Jastrzębie Zdrój.