Cały kraj pogrążył się w smutku i żałobie po katastrofie w Smoleńsku. W tak tragicznych chwilach połączmy się we wspólnej modlitwie ‚Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…’

Marszałek Sejmu ogłosił tygodniową żałobę narodową. W związku z tym nie odbędą się zaplanowane imprezy kulturalne i sportowe.

Wyrażam głębokie ubolewanie w obliczu ogromnej tragedii, jaka dotknęła nasz kraj. Żadne słowa nie są w stanie oddać tego, co się wydarzyło. Jest mi tym bardziej przykro, bo wśród wielu znakomitych ludzi, którzy zginęli, jest również mój kolega – mówi prezydent miasta Marian Janecki.

W niedzielę, 11 kwietnia – w uroczystość Miłosierdzia Bożego – w świątyni Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (Na Górce) o godzinie 19.00 odprawiona zostanie Msza św. za ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginęli Prezydent PR Lech Kaczyński z małżonką oraz towarzyszące im osoby. Do udziału we Mszy zachęcają władze miasta wraz z księżmi dekanatów jastrzębskich, którzy pragną również objąć modlitwą rodziny tragicznie zmarłych.

Prezydent miasta polecił też wywieszenie flag przewiązanych kirem na Alei Piłsudskiego i Al. Jana Pawła II.

Z kolei w poniedziałek o godzinie 10.00 w Urzędzie Miasta zostanie wyłożona księga kondolencyjna, w której jastrzębianie będą mogli złożyć kondolencje oraz wyrazić swój smutek i żal po katastrofie samolotu prezydenckiego.