Tak przejmującej ciszy jeszcze nigdy nie było podczas obrad Rady Miasta. 14 kwietnia radni spotkali się na nadzwyczajnej sesji, by uczcić pamięć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Wojciech Frank, wiceprzewodniczący Rady Miasta odczytał nazwiska osób, które znajdowały się na pokładzie prezydenckiego Tu-154 i zginęły tragicznie. Ich pamięć zgromadzeni w sali sesyjnej uczcili minutą ciszy. Następnie przewodniczący Grzegorz Matusiak przedstawił życiorys zmarłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.

Zaraz potem nastąpiło przyjęcie przez Radę Miasta Jastrzębie Zdrój i podpisanie przez władze miasta stanowiska w sprawie oddania hołdu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Lechowi Kaczyńskiemu i ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Stanowisko to harcerze zawiozą do Warszawy.

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę – Marię Kaczyńską oraz wszystkie ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

W tragedii tej Naród Polski utracił swojego Ojca oraz wielu wybitnych Polaków i gorliwych patriotów.

Katyń ponownie stał się miejscem narodowego dramatu i odebrał nam elitę Państwa Polskiego.

Oddajemy hołd ofiarom, które pragnąc uczcić pomordowanych w Lasach Katyńskich, zapisały kolejną smutną kartę Naszej historii.

Cześć ich pamięci!

Łączymy się w żałobie z Rodzinami i Bliskimi Ofiar oraz z całym Narodem, który doznał tak niewyobrażalnej straty.