15 maja to nowy termin koncertu ‚Sam na sam…’, podczas którego młoda wokalistka Katarzyna Zbyszyńska wykona piosenki Magdy Umer. Początkowo koncert miał się odbyć 11 kwietnia, ale z powodu żałoby narodowej został odwołany.

Ze wspaniałych utworów, śpiewanych przez Umer powstał kameralny koncert. Autorskie aranżacje przygotowali Arkadiusz Michalik i Paweł Chmiel. Na scenie Katarzyna  Zbyszyńska z muzykami – Arkadiuszem Michalikiem na gitarze, Pawłem Chmielem na pianinie, Eugeniuszem Kubatem na kontrabasie i Edim Sanchez na gitarze basowej. Koncert zapowiada się wyśmienicie – świetne teksty Agnieszki Osieckiej, mistrzowskie wzorce wykonań Magdy Umer, kameralny, miły klimat, muzyka na żywo w świetnym wykonaniu, autorskie, świeże aranżacje znanych arcyprzebojów i ciekawy głos Katarzyny Zbyszyńskiej.

Magda Umer – piosenkarka, aktorka, scenarzystka, reżyserka, absolwentka polonistyki, wyjątkowa osobowość. Debiutowała w kabarecie studenckim, związała się z klubem stodoła i z kabaretem Dreszczowisko. Zdobywała laury na festiwalach i przeglądach w Opolu i FAMie. Potem była już telewizja i wykonania piosenek do wierszy Leśmiana, Baczyńskiego, Gałczyńskiego i Gajcego. Perfekcyjne połączenie wierszy, muzyki i aktorstwa w jej wykonaniu sprawiło, że upowszechniła się moda na piosenkę poetycką. Tworzy i wykonuje recitale telewizyjne (Cienie, Na strychu i Wszystko już było), jest autorką poetyckich widowisk telewizyjnych, poświęconych wielkim twórcom piosenek (Przyborze, Wasowskiemu, Osieckiej i wielu innym).

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Bilety można jeszcze nabyć w cenie 20 złotych.