Zespół Szkół nr 6 im. króla Jana III Sobieskiego to jedyna szkoła z Polski, która od 22 do 25 kwietnia brała udział w V Ogólnopolskich Targach Innowacji Gospodarczych i Naukowych w Katowicach. Szkoła wystawiła tam cztery prace badawcze, z czego jedna z nich zdobyła medal i uznanie jury.

Nagrodzona praca to ‚Komputerowy system agentowy wspomagający podejmowanie decyzji w inwestycjach giełdowych’. Twórcami projektu są: nauczyciel informatyki Marcin Mazur i uczniowie klasy drugiej technikum: Jakub Król i Jakub Syty. Już sam udział w tych prestiżowych targach jest dużym sukcesem, tym bardziej, że Zespół Szkół nr 6 wystawiał swoje prace wśród renomowanych Instytutów Badawczych, Wyższych Uczelni i znanych firm działających na polskim i zagranicznym rynku.

Kolejnymi projektami były:
– ‚Multimedialne laboratorium wysokich napięć’
Projekt realizowany pod kierunkiem Dariusza Radajewskiego i Krzysztofa Smyczka, oraz uczniów: Damiana Malinowskiego, Patrycji Wali, Marcina Grygierka i Roberta Gajdy.
– ‚Zintegrowany Programowalny Kontroler Silników Asynchronicznych’
Projekt realizowany pod kierunkiem Zbigniewa Pałasza i Krzysztofa Smyczka oraz uczniów: Dominika Kupczaka, Jarosława Piksy, Mateusza Smozika, Wojciecha Ciesielskiego i Kamila Warian.
– ‚Elektroniczna lekcja twoich marzeń’
 Projekt realizowany pod kierunkiem Barbary Halskiej i uczniów: Błażeja Michalczyka, Michała Kurka i Tomasza Dubiela.

Nie jest to pierwszy tego typu sukces ‚Sobieskiego’. W 2005 roku na 54. Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik w Brukseli szkoła zdobyła wyróżnienie za szkolnego robota edukacyjnego. Opiekunem tamtej pracy był  Krzysztof Smyczek.