Kolejne sukcesy w tym roku odnieśli zawodnicy UKS Jedynka. Tym razem sportowcy stanęli na podium Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Silesia Open, które rozegrano w minioną sobotę w Ostrawie oraz Mistrzostw Śląska w sprinterskim biegu na orientację, rozgrywanym w niedzielę w Rybniku.

W sobotę brązowy medal zdobył Łukasz Mielnik w kategorii M18, natomiast tuż za podium uplasowało się dwóch kolejnych biegaczy, Krystyna Mastela (K10N) i Szymon Antończak (M10N), którym do podium zabrakło odpowiednio 2 i 4 sekund.

W niedzielę natomiast, już bez udziału czeskich biegaczy, zawodnicy Jedynki zaprezentowali się jeszcze lepiej. Tytuły Mistrza Śląska zdobyło aż pięciu jastrzębskich zawodników: Piotr Kowalkowski (M20), Kinga Harasymiuk (K14), Krystyna Mastela (K10), Bartosz Kołeczko (M10) i Błażej Kołeczko  (M10N). Drugie miejsce na podium zajęli kolejni czterej biegacze Jedynki: Szymon Kaszyński (M14), Anna Żak (K12), Patrycja Papszun (K10) i Szymon Antończak (M10). Trzeci stopień na podium zajęli: Krzysztof Bodzek (M35) i Zuzanna Stencel (K10). Warto również dodać, że blisko podium byli również Jarosław Borgiel (M14 – 4m.), Sabina Bodzek (K12 – 5m.) i Łukasz Kołeczko (M35-5m.), a w popularyzacyjnej kategorii rodzinnej I miejsce zajęła Julia Papszun.

Dzięki świetnemu występowi w obu dniach, ‚Jedynka’ po trzech rozegranych zawodach, wysunęła się na trzecie miejsce w Euroregionalnej Lidze BnO, ustępując miejsca jedynie czeskim klubom TJ TZ Trinec i SKOB Ostrava.

3 maja zawodnicy UKS Jedynka zaprezentują się na III Mistrzostwach Gminy Mszana.