Targi pracy na stałe wpisały się już w kalendarz imprez organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy. 27 kwietnia w hali ‚Omega’ niespełna 40 przedsiębiorców przedstawiło oferty pracy. Można także było się zapoznać z ofertą urzędów pracy z sąsiednich miast.

Punktualnie o godzinie 9.00 otworzyły się drzwi hali ‚Omega’. Przed wejściem czekała grupka ludzi. Tegoroczne targi cieszyły się sporym zainteresowaniem, jednak liczba poszukujących pracy na szczęście z roku na rok maleje.
Podczas targów zaprezentowali się przedsiębiorcy, kilka uczelni oraz firm szkoleniowych. W sumie osoby szukające pracy mogły wybierać spośród kilkuset ofert. Dużym zainteresowaniem cieszyły się oferty banków, agencji nieruchomości, a u pań w szczególności praca w salonach kosmetycznych i fryzjerskich.

W Powiatowym Urzędzie Pracy dowiedziałam się, że na targach będzie można także znaleźć oferty szkoleniowe. Dlatego tutaj się wybrałam. Obecnie pracuję dorywczo, ale najbardziej interesują mnie szkolenia, ponieważ wiem, że w dzisiejszych czasach pracodawcy poszukują osoby po szkoleniach i z doświadczeniem – zaznaczyła pani Bożena, jedna z odwiedzających targi.

Według danych z 31 marca w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 3732 osób bezrobotnych. Stopa bezrobocia w naszym mieście wyniosła 9,1%. W marcu jako bezrobotne zostało zarejestrowanych 625, natomiast z ewidencji urzędu wyłączono 647 osób. Urząd Pracy zarejestrował 362 miejsca pracy i aktywizacji zawodowej.

Współorganizatorem targów pracy był Urząd Miasta.