Dużo zabawy i uśmiechu na twarzy u niejednego dziecka zagwarantowała impreza ‚Roztańczone przedszkole’. Organizatorem tego wyjątkowego przedsięwzięcia, które odbyło się 28 kwietnia w kinie ‚Centrum’, było Publiczne Przedszkole nr 26.

W zabawie wzięły udział 22 zespoły taneczne z Jastrzębia, Żor, Rydułtów, Ornontowic, Marklowic, Świerklan , Czerwionki Leszczyny. Na scenie wystąpiło 222 przedszkolaków, które zaprezentowały się w różnych kategoriach tanecznych: inscenizacje, disco dance, taniec ludowy, etiuda taneczna.

Celem przeglądu było rozwijanie u dzieci zainteresowań tanecznych oraz pokazanie dotychczasowego dorobku przedszkolaków. Przegląd pozwolił zdolnym przedszkolakom rozwijać swoje zdolności taneczne i zaprezentować je na prawdziwej scenie przed tak dużą publicznością . Poprzez udział w przeglądzie dzieci mogły obserwować swoich rówieśników, którzy już odnoszą  pierwsze sukcesy na scenie – największą motywacją  dla najmłodszych są sukcesy ich rówieśników. Kurator Oświaty w Katowicach Stanisław Faber, który nie mógł być obecny na przeglądzie, wystosował na ręce dyrektora przedszkola list, w którym pisał m.in.: ‚wszystkim startującym w konkursie życzę niezapomnianych wrażeń oraz wspaniałej zabawy. Oby nigdy nie opuszczał ich dziecięcy entuzjazm. Organizatorom życzę sukcesów w rozwijaniu i wspomaganiu twórczej pasji podopiecznych’.
Współorganizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury.

Organizatorzy z PP nr 26 dziękują za pomoc wszystkim sponsorom.