W dniach 1 – 4 maja na tatami w Józefowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Judo. Do finałowego turnieju, który ma rangę Mistrzostw Polski juniorów młodszych zakwalifikowało się we wcześniejszych dwóch eliminacjach sześciu zawodników Klubu Judo Koka Jastrzębie.

Zawodnicy koki wrócili do Jastrzębia z trzema medalami. W kategorii wagowej do 40 kg srebrny medal zdobyła Weronika Krawczyk. Krawczyk w drodze do finału pokonała Jesike Słońską (Czarni Bytom) oraz Natalię Stobiecką (UKS Siódemka Sochaczew). W finale Krawczyk przegrała z Alicją Lewandowską (AZS Gliwice). Warto zauważyć, że Weronika Krawczyk jest aktualnie młodziczką i decyzją Polskiego Związku Judo otrzymała pozwolenie na start w wyższej kategorii wiekowej.

W kategorii wagowej do 50 kg brązowy medal zdobył Patryk Godek. Zawodnik Koki Jastrzębie w pierwszej walce wygrał z zawodnikiem TS Olimpia Poznań, Adrianem Pisanko. W kolejnej walce Godek zwyciężył z Krystianem Miara (SGKS Wybrzeże Gdańsk) w półfinale Godek uległ Arkadiuszowi Makarewiczowi (MKS Juvenia Wrocław) i stracił szanse na Mistrzostwo Polski. W walce o brązowy medal Godek spotkał się z Danielem Białowąs  (UKS Piast Wrzeście) i wygrał przed czasem.

Drugi brązowy medal do Jastrzębia przywiozła Aleksandra Langiewicz. Zawodniczka startująca w kategorii wagowej do 63 kg w drodze po medal spotykała się na tatami z Stefanią Sobolewską (UKS Judo ‚Kontra’ Mińsk Mazowiecki), Beatą Wichan (AZS Łódź). W półfinale Langiewicz przegrała z późniejszą Mistrzynią Polski Natalią Czaplicką (AZS AWFiS Gdańsk). W walce o brązowy medal Aleksandra Langiewicz wygrała z Moniką Latusek (UKS Dwójka Tarnowskie Góry).

Z dobrej strony w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zaprezentowała się także druga z młodziczek Monika Połczyńska która w kategorii wagowej do 48 kg zajęła VII miejsce. W turnieju głównym wzięli także udział Paweł Pustelnik (46 kg) oraz Michał Czyż jednak tego dnia musieli uznać wyższość swoich rywali.