Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie sprostali Skrze Bełchatów. W rywalizacji do trzech zwycięstw bełchatowianie wygrali 3:1 i to oni cieszyli się ze zdobycia złotych medali w hali lodowiska Jastor. Nam pozostaje cieszyć się z wicemistrzostwa.

Ale po kolei. W poniedziałek nie udało się siatkarzom Jastrzębskiego Węgla wykorzystać atutu własnego boiska i wygrać trzeciego meczu finałowego PlusLigi rozgrywanego w hali lodowiska ‚Jastor’. Przy wypełnionych do ostatniego miejsca trybunach jastrzębianie przegrali ze Skrą Bełchatów 0:3.
Tym razem mistrzowie Polski pokazali, że nieprzypadkowo zaliczani są do europejskiej czołówki. Skra zagrała perfekcyjnie. Podopieczni trenera Jacka Nawrockiego zaryzykowali mocną zagrywką. W dodatku świetnie przyjmowali i ich rozgrywający nie miał problemów ze zgubieniem jastrzębskiego bloku. Gospodarze cień nadziei na odwrócenie losów tego meczu mieli w końcówce trzeciego seta, kiedy to wyciągnęli ze stanu 21:24 na 24:24, ale ostatnie słowo należało do Skry.

Jastrzębski Węgiel- PGE Skra Bełchatów 0:3 (22:25, 22:25, 25:27)
Jastrzębski Węgiel: Łomacz, Hardy, Czarnowski, Yudin, Abramow, Nowik, Rusek (libero) – Master, Pęcherz, Azenha, Novotny.
Skra: Falasca, Kurek, Możdżonek, Wlazły, Winiarski, Pliński, Gacek (libero) – Antiga, Bąkiewicz.

Czwarty mecz finałowy rozgrzał ponad dwutysięczną publiczność do czerwoności. Po trzech setach zanosiło się na to, że Jastrzębski Węgiel doprowadzi do wyrównania stanu meczów i o tytule zadecyduje piąte spotkanie. Niestety w decydujących momentach Skra raz jeszcze potwierdziła, że póki co nie ma na nią mocnych. Goście doprowadzili do tie-breaku, w którym szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Nie oddali jej do końca i mogli cieszyć się z wygranej. To szósty, kolejny, tytuł zdobyty przez drużynę z Bełchatowa.

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 2:3 (18:25, 30:28, 25:23, 21:25, 11:15)
Jastrzębski Węgiel: Łomacz, Hardy, Czarnowski, Yudin, Abramow, Nowik, Rusek (libero) – Master, Pęcherz, Azenha, Novotny, Sobala.
Skra: Falasca, Kurek, Możdżonek, Wlazły, Winiarski, Pliński, Gacek (libero) – Antiga, Dobrowolski.