Zwiedzanie galerii sztuki nocą stało się bardzo popularne na całym świecie. Coroczne akcje, kiedy to od późnych godzin wieczornych galerie otwierają swoje podwoje, przyciągają tłumy oglądających. W tym roku także i jastrzębska galeria przystąpiła do akcji.

14 maja o godzinie 18.00 otwarta zostanie wystawa pokonkursowa Festiwalu Zjawisk Artystycznych Cyklorama 2010. Rozdane zostaną także nagrody. Następnie ze swoim recitalem wystąpi Janusz Korczyk. Współpracował on m.in. z Bum Bum oraz Bigle z Januszem Hryniewiczem, Jose Torresem, Józefem Skrzekiem, Andrzejem Ruskiem, Tomasem Sanchezem, Grupą Furmana. Obecnie współpracuje z zespołem Tyrolia Band oraz Art Music Trio, z którym nagrał kolejną płytę. Występuje również solo. Wstęp na tę imprezę jest bezpłatny.

Natomiast o godz. 19.00 każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach filcowania prowadzonych przez Beatę i Witolda Goczoł. Artyści ci mogą poszczycić się sukcesami w pracy zawodowej w postaci wielu wygranych konkursów architektonicznych krajowych i międzynarodowych, w 2007 roku otrzymali wraz z zespołem projektowym nagrodę na najlepszą realizację w Polsce – Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie. W swoich projektach i realizacjach lubią łączyć architekturę i design. Przy pracowni architektonicznej, którą prowadzą od zeszłego roku działa galeria FORMY, gdzie eksponowane są prototypy zaprojektowanych przez nas mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz (z drewna, szkła, ceramiki), prowadzone są lekcje rysunku architektonicznego, mieści się studio fotograficzne, odbywają się warsztaty filcowania i decoupage na meblach.

Na warsztaty można zapisywać się pod numerem tel. 32 47 31 012. Cena 10 zł.