Już wkrótce Dzień Dziecka. Z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizują szereg imprez dla najmłodszych. 30 maja będzie można się pobawić w Parku Zdrojowym z MOK-iem, 1 czerwca również w Parku Zdrojowym z MBP, natomiast 5 czerwca na Stadionie Miejskim z MOSiR-em.

W niedzielę 30 maja impreza rozpocznie się o godzinie 15.00 w Parku Zdrojowym. W programie przewidziano występ Urszuli Pakuły, Hani Stach z zespołem, pokaz tańca breakdance ‚Frodo i Molo’, gigantyczne bańkowe show, występ szczudlarzy, a na zakończenie odbędzie się dyskoteka.

1 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna organizuje w Parku Zdrojowym ‚Czytanie na trawie’. Impreza odbędzie się pod hasłem ‚Biblioteka jest do tego, aby czytać na całego’. W programie przewidziano występ klowna Dyzia, spotkanie autorskie z Markiem Szołtyskiem, czytanie ‚Lokomotywy’ J. Tuwima, inscenizacja bajki ‚Kopciuszek’ w wykonaniu przedstawicieli władz samorządowych i bibliotekarzy, przedstawienie teatralne, gry i zabawy, a także rozstrzygnięcie konkursów na ‚Najaktywniejszego Czytelnika Roku’.

Natomiast w sobotę 5 czerwca na stadionie miejskim zaprezentują się: Fizia Pończoszka, szczudlarze oraz tancerze z KSTT ‚MOSiR’. Gwiazdą imprezy będzie Arka Noego.  Początek o godzinie 14.00.