32 prace napłynęły na konkurs plastyczny na plakat promujący 15-letnią współpracę Jastrzębia Zdroju i Karviny. Do udziału w konkursie, który organizował Urząd Miasta przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną została zaproszona młodzież z jastrzębskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Tematyka konkursu nie była łatwa, jednak w pracach uczestników widać, że merytorycznie dobrze się do niego przygotowali. W większości prac młodzież zwróciła uwagę na podobieństwa Jastrzębia Zdroju i Karviny, ale nie brakowało także prac odnoszących się do symboliki narodowej. Powołane przez organizatora jury, dokonało oceny prac i przyznało następujące nagrody:

W kategorii szkoły gimnazjalne:
I miejsce  – Kamil Świderski – Gimnazjum Nr 6
II miejsce  – Agnieszka Rudnicka – Gimnazjum Nr 3
III miejsce  – Agnieszka Świderska  – Gimnazjum Nr 6
III miejsce  – Monika Kulig – Gimnazjum Nr 6
Wyróżnienie  – Dominika Siergiej – Gimnazjum Nr 6

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce  – Justyna Kapica – Zespół Szkół Handlowych
II miejsce  – Patryk Szymański – Zespół Szkół Handlowych
III miejsce  – Sara Kloc  – Zespół Szkół Handlowych
Wyróżnienie  – Klaudia Hojka – Zespół Szkół Zawodowych

25 maja prezydent miasta Marian Janecki wręczył nagrody zwycięzcom. Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast uczestnicy pamiątkowe dyplomy i upominki za udział w konkursie. Prace konkursowe wystawione będą w holu Urzędu Miasta w czerwcu br.

Konkurs był realizowany w ramach projektu pn. ‚Spotkajmy się po drugiej stronie granicy’, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński.