Kwietny Bieg to wyjątkowa impreza mająca na celu upamiętnienie momentu rozbudzenia ducha wolności, którego dokonał Ojciec Święty Jan Paweł II w trakcie swojej Pierwszej Pielgrzymki do Ojczyzny. VI edycja Biegu Kwietnego wystartowała 26 maja z Jastrzębia Zdroju.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą św. w kościele pw. NMP Matki Kościoła. Następnie o godzinie 15.00 na stadionie miejskim odbyła się ceremonia otwarcia Kwietnego Biegu. O godz. 17.00 sztafeta wyruszyła w Polskę. I tak zawodnicy pobiegli ulicami: Zieloną, Podhalańską, Jagiełły, Przemysłową, Wyzwolenia i Cieszyńską.

Uczestnicy VI edycji Kwietnego Biegu za zadanie mają obiegnięcie Polski w ciągu 15 dni. Do pokonania mają dystans 3530 km. Sztafeta swój finał będzie miała 10 czerwca także w Jastrzębiu Zdroju.

Kwietny Bieg jest biegiem otwartym dla wszystkich chętnych. Szczegółowy harmonogram biegu można znaleźć na stronie biegu www.kwietnybieg.pl

W tym samym czasie co Bieg Kwietny, w Krakowie na Błoniach swój bieg rozpoczęła sztafeta, która w 15 dni przebiegnie również dystans 3530 km, z tym, że obiegając obwód krakowskich Błoni.

Organizatorzy: Urząd Miasta Jastrzębie Zdrój, Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie 10 czerwca, oddział IPN w Katowicach, Związek Miast Polskich, Śląski Związek Gmin i Powiatów, Zarząd Regionu Śląsko – Dąbrowskiego NSZZ ‚Solidarność’, KRS TKKF ‚Mors’, Wspólnota Samorządowa.