Już po raz kolejny eliminacje krajowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej odbyły się z udziałem jastrzębian. 8. miejsce w kraju wśród uczniów szkół podstawowych zajęła Ania Żak ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Droga tu finału była długa. Najpierw odbyły się eliminacje środowiskowe, podczas których trzeba było wykazać się  wiedzą pożarniczą w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zwycięzcy tego etapu zakwalifikowali się do eliminacji miejskich. Zostały one przeprowadzone 7 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 19. Komisję sędziowską stanowili pracownicy Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu Zdroju. Zwycięzcy tego etapu zakwalifikowali się do eliminacji wojewódzkich.

Z naszego miasta najlepsi okazali się właśnie Ania Żak z SP nr 1 oraz Dominika Piechaczek z Gimnazjum nr 1 i Maciej Skórzyński z ZS nr 6.

15 maja w Domu Kultury w Siewierzu odbyły się eliminacje wojewódzkie, w których drugie miejsce zajęła Ania Żak, dostając się tym samym do eliminacji krajowych. Te z kolei  odbyły się od 28-30 maja w Centralnej Szkole Pożarniczej w Częstochowie. Spośród 32 uczestników kategorii szkół podstawowych, Ania zajęła 8. miejsce. Do zakwalifikowania się do finału zabrakło jej dwóch punktów.