13 drużyn stanęło na starcie Pucharu Ligi Piłki Halowej. Turniej rozegrany został  w minioną niedzielę (13 czerwca) na głównej płycie Stadionu Miejskiego w Jastrzębiu Zdroju. Spośród drużyn, które zgłosiły się  do rozgrywek, na drodze losowania utworzono cztery grupy, jedną grupę z czterema drużynami i trzy grupy po trzy drużyny.

Rozgrywki prowadzone były systemem każdy z każdym w grupach.  Do dalszej fazy rozgrywek awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Spotkania rozgrywane były równocześnie na dwóch boiskach. Czas gry w grupach 2 razy po 7 minut oraz w fazie pucharowej 2 raz po 10 minut.

W spotkaniach ćwierćfinałowych Pub Żywiecki JanPol wygrał 7:4 z SułSportem Taxi Ada, Semi Nosiadek pokonał 7:1 drużynę NSZZ Solidarność z kopalni Zofiówka, KS Dubielec przegrał z TKKF Chrobry Omega 0:4, a Luciano Futsal wygrało 4:1 z Nankatsu.

W spotkaniach półfinałowych najpierw Semi Nosiadek wygrał z Pubem Żywieckim JanPolem 6:1, a w meczu TKKF Chrobry Omega z Luciano Futsal padł remis 2:2. O tym kto zagra w finale, decydowały rzuty karne, w których skuteczniejsi byli zawodnicy Luciano.

W spotkaniu o trzecie miejsce TKKF Chrobry pokonał 1:0 ekipę Pubu Żywieckiego. Natomiast w finale po zaciętym meczu Luciano Team wygrało 3:2 z Semi Nosiadek.

Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik ekipy Semi Nosiadka Sebastian Wojciechowski, który zdobył w sumie 11 goli. Najlepszym bramkarzem uznany został jego kolega z drużyny Wojciech Tworódz.