W jednyj wsi miyszkała mało dziołszka keryj mama usztrykowała fajno czerwono czopeczka. A było to downo, kiedy takie staromodne czopeczki nazywali kapturkami. Dziołszka dycki chodziła w tym kapturku i bestoż ludzie zaczli godać na niom ‚Czerwony Kapturek’. W ten sposób uczniowie z ZS nr 11 zaczęli przedstawienie w całości mówione śląską gwarą. Można je było zobaczyć 15 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

‚Czerwony Kapturek i inne bajki po śląsku’ to tytuł wyjątkowego przedstawienia, wykonanego przez uczniów z Zespołu Szkół nr 11, którzy specjalnie na potrzeby tego spektaklu przyjęli nazwę ‚Gimgaduła’.

Opieką artystyczną zajęły się nauczycielki: Anna Koprowska, Katarzyna Morcinek i Renata Miler. Panie były koordynatorkami projektu ‚Mój region – moje miejsce na ziemi. Ocalić od  zapomnienia’ realizowanego w ubiegłym roku przez Zespół Szkół nr 11 w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną i Zarządem Osiedla VI, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Jastrzębie Zdrój. Cały projekt miał na celu poznanie historii, kultury i tradycji miasta i regionu. Powstała m.in. książka kucharska z daniami regionalnymi, oczywiście po śląsku.
Przedstawienie stanowiło interpretację zabawnego tekstu Marka Szołtyska. Dzieci z klasy 6 szkoły podstawowej (hokejowej) oraz klas 1,2 i 3 gimnazjum grały świetnie, bez tremy i widać było, że  bawią się swoimi aktorskimi umiejętnościami.