15 czerwca w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego odbył się IX Turniej Mini – Piłki nożnej. W rozgrywkach brali udział wychowankowie pięciu przedszkoli: PP nr 3, pod opieką pani Bożeny Wróbel, PP nr 8, pod opieką pani Marii Kowalskiej, PP nr 15, pod opieką pani Agaty Krakowskiej, PP nr 17, pod opieką pani Anny Urbasik oraz Przedszkola w Jankowicach, pod opieką pani Henryki Bochenek.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pani Zofia Florek oraz przedstawiciele Zarządu Osiedla ‚Bogoczowiec’ pan Janusz Rudzki i pan Janusz Kuśnierski.
Turniej otworzyła dyrektor Przedszkola nr 3, pani Jolanta Paluch, a dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego pan Zbigniew Miłoś objaśnił krótko zasady gry. Meczom sędziowali pan Witold Wawrzyczek oraz pan Parys Błachut.
Mali piłkarze grali z entuzjazmem i poświęceniem godnym trwającego właśnie mundialu. I jak to zwykle bywa w czasie poważnych rozgrywek, nie obyło się także bez niewielkich kontuzji. Do zaciętej walki zagrzewały zawodników ich koleżanki, przy czym szczególnie na tym polu wyróżniły się żywiołowe ‚cheerleaderki’ z Przedszkola nr 17.

W przerwie, goście mogli obejrzeć pokaz taneczny, przygotowany pod kierownictwem pani Agaty Kocek przez zespół z Przedszkola nr 3  – ‚Tańczące gwiazdeczki’.

Rozegrano w sumie dziesięć meczy, tak aby każda z drużyn miała okazję zmierzyć się z pozostałą czwórką. Po podliczeniu punktów ogłoszono, iż: czwarte miejsce zajęły, ex aequo drużyny z PP nr 15 oraz z PP nr 3. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna PP nr 17, a drugie wywalczyła sobie  drużyna z PP nr 8. Niekwestionowanym zaś zwycięzcą turnieju została drużyna Przedszkola z Jankowic.
Zespoły otrzymały dyplomy oraz puchary uczestnictwa w turnieju. Przedszkolaki z Jankowic uhonorowane zostały dodatkowo medalami, ale nagród nie zabrakło dla nikogo. Wszystkie uczestniczące w rozgrywkach dzieci otrzymały upominki: słodycze, książki oraz przybory papiernicze. Tutaj każde dziecko mogło poczuć się zwycięzcą.

IX Turniej Mini – Piłki nożnej zorganizowany został przez Publiczne Przedszkole nr 3 oraz Gimnazjum nr 10. Nagrody ufundowali: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zarząd Osiedla ‚Bogoczowiec’ oraz Publiczne Przedszkole nr 3.