16 czerwca prezydent miasta  Marian Janecki wygłosił dla słuchaczy Wszechnicy Edukacyjnej wykład pt.: ’20 lat Samorządu w Jastrzębiu Zdroju – stan i perspektywy rozwoju’.

Na początek było trochę historii – prezydent przypomniał, iż Jastrzębie Zdrój otrzymało prawa miejskie w 1963 roku, zaś ustawa o Samorządach w Polsce weszła w życie zaledwie 20 lat temu, tj. w roku 1990.  Następnie słuchacze mogli obejrzeć krótki film, przedstawiający Jastrzębie Zdrój w roku 1990 i przekonać się, jak wiele się zmieniło przez ostatnie dwadzieścia lat.

W drugiej części wykładu  prezydent opowiedział o najważniejszych zadaniach samorządu: zdobywaniu i wykorzystywaniu środków unijnych, planowaniu i realizacji inwestycji, zagospodarowaniu przestrzennym, pozyskiwaniu inwestorów.
Przed zakończeniem wykładu zgromadzeni obejrzeli jeszcze film promocyjny miasta Jastrzębie Zdrój, prezentujący najważniejsze miejsca i newralgiczne punkty miasta w pierwszych promieniach słońca i o zmroku.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Akademii Górniczo – Hutniczej przy ulicy 1 Maja 61.