17 czerwca w Szkole Podstawowej nr 10 im. Marii Skłodowskiej – Curie odbyło się podsumowanie półrocznego projektu edukacyjnego ‚Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy’. Zajęcia w etapie II realizowała, pod opieką pani Elżbiety Ziomeckiej – Bednorz, klasa 1d.

Zaproszeni na uroczystość rodzice, mogli podziwiać pokaz wielu różnych umiejętności. Na początek dzieci zaśpiewały piosenkę i zatańczyły ‚Taniec kwiatów’. Odbyło się też przedstawienie kukiełkowe, wedle scenariusza napisanego przez uczniów. Dzieci wykazały się wiedzą z geografii, chemii, fizyki oraz muzyki. Pochwaliły się umiejętnościami gimnastycznymi, przedstawiły taniec z hula – hoop oraz kolorowymi szarfami i sformowały małą orkiestrę, która dyrygowana przez wychowawczynię, zagrała znaną melodię. Pani Ziomecka – Bednorz wręczyła także dyplomy dla zwycięzców rozgrywanych w klasie turniejów.

Na koniec, jako że uroczystość połączona była z obchodami Dnia Matki i Dnia Ojca, dzieci zaśpiewały jeszcze raz –  specjalnie dla rodziców oraz wręczyły im drobne upominki.