W piątkowe popołudnie od zawodów konnych i pokazu hippiki rozpoczęły się tegoroczne Dni Jastrzębia. Mimo niesprzyjającej pogody publiczność dopisała, a największe tłumy zgromadziły koncerty zespołów Bracia, Myslovitz oraz Roberta Gawlińskiego.

W sobotę rano święto miasta tradycyjnie rozpoczęły już Zawody Sikawek Konnych Województwa Śląskiego.

Po raz szósty rozegrano je na skwerze przy ulicy Północnej. Zanim zawodnicy przystąpili do ćwiczeń bojowych, ulicami Jastrzębia Zdroju przejechały barwne zaprzęgi. Następnie ochotnicy z kilkunastu jednostek straży pożarnych w historycznym umundurowaniu wystartowali w zawodach, które polegały na pokonaniu toru przeszkód, dobiegnięcia do sikawki konnej przy zbiorniku wodnym, sprawienia sikawki i wybudowania linii gaśniczej. Ćwiczenie kończyło podanie prądu wody ze zbiornika wodnego i przewrócenie ognika. Przyznając punkty, komisja sędziowska oceniała wartość historyczną prezentowanego sprzętu, umundurowania i wyposażenia. Wszystkich strażaków obowiązywało ubranie bojowe, hełm strażacki, pas bojowy z zatrzaśnikiem i toporkiem oraz wysokie buty. Tak więc podczas zawodów wody nie brakowało.

Po południu natomiast ulicami naszego miasta przeszedł barwny korowód.

Na Stadionie Miejskim zebranych przywitał prezydent Jastrzębia Zdroju Marian Janecki, który zachęcił wszystkich do zabawy.

 Następnie na scenę wyszedł kabaret ‚Paranienormalni’. 

Przy okazji święta miasta nie mogło także zabraknąć dobrej muzyki. W sobotę jako pierwszy wystąpił zespół ‚Bracia’, dla którego przed sceną pojawiło się spore grono fanów.

Gwiazdą wieczoru był jednak Robert Gawliński, wokalista zespołu ‚Wilki’. Sobotnią imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.

Niedzielne imprezowanie rozpoczął natomiast program dla dzieci ‚Centrum uśmiechu’.

Następnie pokaz  tańca dała Formacja Tańca Nowoczesnego ‚Klips’ oraz Teatr Tańca ‚Revolta’.

Pierwszą gwiazdą niedzielnego imprezowania był Francesco Napoli.

Następnie wystąpił kabaret ‚Neo – nówka’.

Po dawce zdrowego śmiechu wystąpił natomiast zespół ‚Myslovitz’ – niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej.

Galeria zdjęć z Zawodów Zabytkowych Sikawek Konnych:

 

Galeria zdjęć z Dni Jastrzębia Zdroju: