W ramach realizowanego przez Jastrzębie Zdrój i Karwinę projektu pn. ‚Spotkajmy się po drugiej stronie granicy’  18 czerwca na Rynku Masaryka w Karwinie i 19 czerwca na koronie stadionu miejskiego w Jastrzębiu Zdroju wystawiono punkt promocyjny projektu. 

Tu uczestnicy urodzin obu miast mogli uzyskać aktualną ofertę turystyczno-sportowo-rekreacyjno-kulturalną Jastrzębia Zdroju i Karwiny. Każdy odwiedzający stoisko promocyjne projektu otrzymywał foldery, informatory, publikacje, widokówki oraz plany miast. Ponadto ogromnym zainteresowaniem cieszył się organizowany  konkurs wiedzy o Jastrzębiu Zdroju i Karwinie. Kilkuset mieszkańców z jednego i drugiego miasta odpowiadało na przygotowane dla nich pytania konkursowe. Za każdą dobrą odpowiedź uczestnicy konkursu otrzymywali nagrody rzeczowe.

Ponadto 19 czerwca na scenie stadionu miejskiego w Jastrzębiu Zdroju odbył się konkurs ‚Jastrzębie Zdrój – Karwina. Trzy pytania – trzy nagrody’. Padły pytania o datę podpisania umowy partnerskiej, o patrona Jastrzębia Zdroju oraz sąsiada, z którym graniczy Jastrzębie Zdrój po stronie czeskiej. Pierwszym trzem osobom, które znały prawidłowe odpowiedzi, wręczono nagrody rzeczowe.    

 

 

 

Galeria 18.06.2010 Rynek w Karwinie:

Galeria 19.06.2010 stadion miejski w Jastrzębiu Zdroju:

 

 

Projekt pn. ‚Spotkajmy się po drugiej stronie granicy’, dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński.