Członkowie Jastrzębskiego Klubu Wysokogórskiego gościli dziś u prezydenta miasta. Spotkanie było okazją do podzielenia się wrażeniami po zakończonych sukcesami wyprawach na Elbrus i Mount McKinley. Ekspedycje zorganizowane zostały pod honorowym patronatem prezydenta Jastrzębia Zdroju Mariana Janeckiego.

fot. ze zbiorów Jastrzębskiego Klubu Wysokogórskiego

W maju Marian Hudek, Piotr Lilla, Andrzej Mandrysz i Wojciech Sarna stanęli na najwyższym szczycie Ameryki Północnej. Tym samym Marian Hudek jest dziewiątym Polakiem, który skompletował Koronę Ziemi. Wcześniej, bo w lutym, dziesięcioosobowa ekipa w składzie: Marian Hudek, Dariusz Mildner, Wojciech Sarna, Leszek Kopczyński, Robert Broda, Patryk Zabrzewski, Maciej Kapa, Krzysztof Jarczyk, Jarosław Baliński i Adam Rożek poskromiła najwyższy szczyt gór Kaukazu.

Śledziliśmy informacje o waszej wspinaczce, trzymaliśmy kciuki i cieszyliśmy się, kiedy Polska flaga została zawieszona na szczycie Elbrusa i McKinley’a. Jesteśmy dumni, że mamy w mieście taki klub – podkreślił prezydent miasta Marian Janecki.

Marian Hudek przekazał na ręce prezydenta przywiezione z każdej wyprawy ‚kawałki gór’ – odłamki skał na granitowej podstawie zamknięte w szklanej piramidzie.

Galeria zdjęć z wyprawy na McKinley: